Strona startowa Organizacje pozarządowe

Aktualności NGO

Najnowsze informacje dla Organizacji

Międzynarodowy Dzień Kombatanta

15 kwietnia przypada Międzynarodowy Dzień Kombatanta. Z tej okazji Starosta Dzierżoniowski Grzegorz Kosowski składa podziękowania wszystkim żołnierzom i osobom cywilnym, które walczyły o wolność i niepodległość naszego kraju.

Rozstrzygnięcie otwartego konkursu ofert

Zarząd Powiatu Dzierżoniowskiego uchwałą Nr 81/200/20 z dnia 27 marca 2020 roku dokonał rozstrzygnięcia otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych Powiatu Dzierżoniowskiego w roku 2020.

Kolejne posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

6 marca w siedzibie Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie spotkali się członkowie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Rozmowa dotyczyła pojawienia się w Polsce pierwszego przypadku koronawirusa oraz poziomu przygotowania służb na wypadek pojawienia się wirusa w Powiecie Dzierżoniowskim.

Uwaga! Silny wiatr

Meteorolodzy ostrzegają przed silnym wiatrem w ciągu najbliższych kilku dni.

Bezpłatna pomoc prawna

Powiat Dzierżoniowski zaprasza do skorzystania z nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego. Jeśli więc masz problem prawny, z którym nie możesz sobie poradzić, przyjdź i skorzystaj z pomocy w różnych miejscach na terenie powiatu.

Przekaż 1% swojego podatku na organizacje z powiatu dzierżoniowskiego

Każdy kto płaci podatki, nawet jeśli nie zarabia wiele, może przekazać jeden procent swojego podatku organizacjom pożytku publicznego. Często myślimy, że nie będzie to duża kwota, ale dla danej organizacji lub stowarzyszenia każdy grosz jest ważny i zostanie właściwie wydany.

230.000 złotych dla organizacji i stowarzyszeń

16 grudnia Zarząd Powiatu Dzierżoniowskiego ogłosił otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych Powiatu Dzierżoniowskiego. Kwota, o którą ubiegać się będą stowarzyszenia wynosi 230 tysięcy złotych.

Przeciwdziałanie praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu

Szanowni Państwo, ustawa z dnia 01 marca 2018r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (Dz. U. z 2019 r. poz. 1115 z późn.zm) nakłada na podmioty, tzw. „Instytucje Obowiązane”, obowiązek podejmowania określonych działań celem przeciwdziałania wprowadzaniu do obrotu finansowego wartości majątkowych pochodzących z nielegalnych lub nieujawnionych źródeł oraz przeciwdziałania finansowaniu terroryzmu.

ZOBACZ WSZYSTKIE INFORMACJE