herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Zwycięstwo bielawskich siatkarzy

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

5 października w sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 10 w Bielawie odbył się mecz drugiej kolejki o mistrzostwo II ligi piłki siatkowej mężczyzn, pomiędzy KS Bielawianka Bester Bielawa a WKS Sobieski Arena Żagań.

Gospodarze podrażnieni porażką w pierwszej kolejce przystąpili do spotkania bardzo zmobilizowani. Już pierwszy set pokazał, że mecz z wyżej notowanym rywalem z Żagania będzie bardzo wyrównany. Ostatecznie zakończył się on zwycięstwem gospodarzy 26:24. Druga partia padła łupem gości 21:25.

Kolejny set, po wyrównanej walce, zakończył się zwycięstwem bielawian 25:22. Czwarta i jak się później okazało ostatnia partia tego spotkania, toczyła się pod dyktando gospodarzy, którzy ostatecznie wygrali ją 25:20. Całe spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1 dla KS Bielawianki Bester.

Po dwóch kolejkach drużyna Bielawianki zajmuje piąte miejsce w ligowej tabeli. Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrany został atakujący gospodarzy Patryk Pruchniewski. Mecz z WKS Sobieski Arena Żagań przyciągnął na trybuny bardzo liczną grupę kibiców, którzy gorąco dopingowali swoją drużynę.

Miłym akcentem podczas meczu było wyprowadzenie na mecz zawodników Bielawianki przez młodych adeptów siatkówki uczęszczających na zajęcia organizowane przez szkółkę KS Bielawianki Bester Bielawa.

Podczas sobotnich zawodów wystartowała Siatkarska Liga Szkolna.
W pierwszej rundzie udział wzięło jedenaście szkół. Uczniowie, którzy pojawili się na meczu KS Bielawianki Bester reprezentowali szkoły z Bielawy, Dzierżoniowa, Ząbkowic Śląskich oraz Ścinawki Średniej.
Siatkarska liga szkolna to program skierowany do uczniów i społeczności szkolnych szkół podstawowych oraz średnich. Celem ligi jest współzawodnictwo szkół we współpracy z KS Bielawianka Bester Bielawa.

Już dziś zapraszamy na kolejny mecz siatkarskiej Bielawianki, który odbędzie się w sobotę 19 października o godzinie 18:00. Przeciwnikiem KS Bielawianki Bester będzie MUKS Ziemia Milicka. Bielawianka swoje mecze rozgrywa w sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 10 w Bielawie przy ul. Grota Roweckiego 6″.