obywatel.gov.pl – przyjazne informacje o usługach publicznych

Opisy najpopularniejszych usług, jakie administracja świadczy dla obywateli, znajdują się w jednym miejscu. Zachęcamy do korzystania ze strony www.obywatel.gov.pl oraz infolinii 222 500 115.

Jak wyrobić dowód, paszport, prawo jazdy czy Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ)? Ile to kosztuje, jakie dokumenty trzeba wypełnić i gdzie się zgłosić?

Dziś, choć każdą z tych spraw załatwiamy w innym urzędzie, informacje o nich są dostępne  na jednej stronie www.obywatel.gov.pl

Usługi nie są podzielone na resorty, a według spraw życiowych, jak np. dokumenty i dane osobowe, śluby i rozwody, dzieci, kierowcy i pojazdy czy wyjazdy za granicę.

Co istotne, są one opisane zrozumiałym, prostym językiem.

Osoby, które nie korzystają z Internetu, informację, jak załatwić najpopularniejsze sprawy w urzędzie, mogą uzyskać dzwoniąc na infolinię pod nr 222 500 115.

Serwis obywatel.gov.pl powstał jako część programu pl.ID, który jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Zachęcamy do korzystania.obywatel