herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Film: Powiat dzierżoniowski. Gospodarka

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Gospodarka powiatu dzierżoniowskiego opiera się na trzech głównych gałęziach: przemyśle, usługach i rolnictwie. Dzięki szeregu prac zmierzających do zwiększenia atrakcyjności Ziemi Dzierżoniowskiej teren ten z roku na rok rozwija się – powstają nowe zakłady pracy, przedsiębiorstwa i firmy.

Najważniejszymi udogodnieniami dla przedsiębiorców są inwestycje poprawiające transport towarów. Remonty, przebudowy i budowy dróg, które w ostatnich latach Powiat Dzierżoniowski przeprowadził we współpracy z gminami i Urzędem Marszałkowskim, skutecznie skracają czas dojazdu do poszczególnych firm, ale również do ich kontrahentów i klientów w całej Polsce i Europie.

Te inwestycje, które właśnie się rozpoczynają i są planowane do realizacji w przyszłych latach, jeszcze bardziej ulepszą komunikację i zwiększą potencjał gospodarczy regionu.
Największą będzie budowa południowej obwodnicy Dzierżoniowa i Piławy Górnej, a także planowana przebudowa drogi krajowej DK8 z Łagiewnik do węzła w Magnicach pod Wrocławiem.

Inwestycje w specjalnych strefach ekonomicznych i parkach przemysłowych Dzierżoniowa i Bielawy dają możliwość uzyskania ulg i dotacji na budowę i otwarcie działalności na tym terenie.
Na przedsiębiorców w całym powiecie czeka łącznie ponad 60 ha terenów inwestycyjnych i ogromna liczba lokali, w których mogą oni założyć własną działalność gospodarczą.

Na terenie powiatu dzierżoniowskiego zainwestowały już firmy z branży samochodowej, lotniczej, budowlanej oraz producenci sprzętu ratownictwa medycznego.

Przyłącz się… bądź częścią wspólnego sukcesu!