herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

UKS Bielawianka zdobywa Puchar Polski na szczeblu dolnośląskim

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

W sobotę 30 listopada drużyna kobiet z UKS Bielawianka Bielawa rozegrała na własnym boisku mecz w ramach 1/8 Pucharu Polski z ekstraligową drużyną GKS Katowice.

Drużyna gości pokazała bielawskim zawodniczkom, jaka jest różnica między ekstraligą a II ligą. Po ciężkim meczu zawodniczki UKS Bielawianki przegrały 0:5. Dla drużyny z Bielawy należą się duże słowa uznania za wyniki uzyskane w poprzednich rundach Pucharu Polski. Bielawski zespół był jedyną drużyną drugoligową na tym etapie rozgrywek, pokonując w poprzednich rundach piłkarki z pierwszoligowych klubów.

Po sobotnich emocjach związanych z Pucharem Polski na boisku trawiastym, przyszedł czas na rywalizację w niedzielnym (1 grudnia) meczu seniorek w ramach finału dolnośląskiego Pucharu Polski w futsalu.

W Dzierżoniowie dzięki wsparciu Powiatu Dzierżoniowskiego zorganizowany został turniej finałowy. Po meczach, w których dziewczyny pokazały, że potrafią grać w piłkę, drużyna Bielawianki pokonała drużyny przyjezdne – LUKS Ziemia Lubińska, Ślęzę Wrocław oraz Orlika Jelenia Góra i wygrała Puchar Polski szczebla dolnośląskiego, awansując do dalszych rozgrywek.

Puchar oraz medale wręczali prezes DZPN Andrzej Padewski oraz przewodniczący Komisji Futsalu Janusz Cygan. Najlepszym strzelcem turnieju została Paulina Dul z LUKS Ziemia Lubińska, a najlepszą bramkarką została Natalia Rowynia ze Ślęzy Wrocław.