herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

VII memoriał im. Mirosława Lipińskiego w Pieszycach

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Od 29 do 30 sierpnia w Pieszycach odbywał się w VII memoriał im. Mirosława Lipińskiego. Turniej piłkarski, który odbył się na stadionie Pogoni Pieszyce, współfinansował Powiat Dzierżoniowski.

Do sobotniej rywalizacji z rocznika 2010 zgłosiło się 8 drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy. Pogoń Pieszyce trafiła na Orła Ząbkowice, Hattrick Głuchołazy i Pogoń Oleśnicę. Dwie pierwsze drużyny z każdej grupy awansowały do grupy złotej, dwie pozostałe do grupy srebrnej. Pogoń Pieszyce w grupie złotej zagrała z Orlikiem Ząbkowice, AP Dzierżoniów i ponownie z Pogonią Oleśnica. W tej grupie wiekowej Pogoń Pieszyce wygrała cały turniej odnosząc komplet 6 wygranych meczów.

Końcowa kolejność:
1. POGOŃ PIESZYCE
2. POGOŃ OLEŚNICA
3. ORLIK ZĄBKOWICE
4. AP DZIERŻONIÓW
5. POLONIA ŚWIDNICA
6. HATTRICK GŁUCHOŁAZY
7. AS ORZEŁ ZĄBKOWICE
8. AP KAMIENNIK

Natomiast w niedzielę do rozgrywek przystąpili zawodnicy młodszych roczników. Turniej stał na wysokim poziomie organizacyjnym oraz sportowym. W roczniku 2013 pierwsze miejsce wywalczyła drużyna Diamentu Wałbrzych. Piłkarzom UKS Siódemka Bielawa udało się zająć drugie miejsce. Na wyróżnienie zasłużył z tego zespołu Wiktor Stróżyński, który został uznany przez trenerów za najlepszego bramkarza.

Z kolei w rocznikach 2014 i 2015 nie była prowadzona klasyfikacja, jednak to nie przeszkodziło maluchom w pokazaniu tego co potrafią i czym się charakteryzują, czyli wielkim zaangażowaniem i determinacją.