herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

21. Rajd Pieczonego Ziemniaka

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Już w najbliższą sobotę 28 września spotkajmy się na Rajdzie Pieczonego Ziemniaka w Górach Sowich. Piesze wędrówki z przewodnikiem, pieczone w ognisku ziemniaki i wspaniała zabawa, to wszystko czeka na uczestników jednej z największych imprez turystycznych naszego regionu.

Organizatorem wydarzenia jest powiat dzierżoniowski. Co trzeba zrobić aby wziąć udział w imprezie?
Jeśli w ten dzień będziecie akurat w Górach Sowich, to wystarczy przyjść na Przełęcz Walimską i przyłączyć się do naszej zabawy.

Szczególnie zachęcamy do wspólnego pieczenia ziemniaków, uczestników akcji ekologicznej „Góry Sowie, nie góry śmieci”, która również odbywa się w najbliższą sobotę. Czekamy na was już od godziny 12.00.
Jeśli natomiast zamierzacie uczestniczyć w Rajdzie Pieczonego Ziemniaka od samego początku, to należy przyjść w jedno z dwóch wyznaczonych miejsc, z których rozpocznie się wędrówka na Przełęcz Walimską.

28 września spotykamy się o godzinie 10:45 na ostatnim przystanku autobusowym w Kamionkach (niedaleko Czarnego Rycerza) lub o godzinie 11:15 na ostatnim przystanku w Rościszowie (przy skrzyżowaniu na Podolin).
Z tych miejsc rozpocznie się wycieczka po Górach Sowich, podczas której uczestnicy usłyszą ciekawe opowieści o górach, ich dawnych mieszkańcach oraz poznają zapierające dech legendy. Czasy przemarszu, to od dwóch do czterech godzin. Uczestnicy Rajdu wędrujący na Przełęcz Walimską z Kamionek, będą poruszać się po szlaku niebieskim. Natomiast trasa z Rościszowa będzie wiodła szlakiem zielonym.

Punktem kulminacyjnym imprezy będzie spotkanie na szczycie Przełęczy Walimskiej. Tam będzie można zjeść wyjątkowo smaczne, upieczone w ognisku ziemniaki. Oprócz tego na zmęczonych turystów czekać będzie gorąca grochówka.

Dodatkowo chętni będą mogli wziąć udział w konkursach i zabawach przygotowanych przez organizatorów: na najpiękniejszą ziemniaczaną figurkę, na najdłuższą obierkę z ziemniaka, zbierania ziemniaków, rzut ziemniakiem do worka oraz piosenki turystycznej.

Głównym partnerem imprezy jest firma PKS Dzierżoniów, która zapewnia pełen transport podopiecznych Specjalnej Przyszpitalnej Niepublicznej Szkoły Podstawowej Przy Sudeckim Centrum Zdrowia W Pieszycach, którzy również wezmą udział w wydarzeniu.