herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

24. Powiatowy Rajd Pieczonego Ziemniaka – 17 września

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Powiat Dzierżoniowski jak co roku zaprasza mieszkańców i turystów do wzięcia udziału w hucznym zakończeniu sezonu turystycznego w Górach Sowich, czyli w 24. Powiatowym Rajdzie Pieczonego Ziemniaka. W tym roku niespodzianka – trzy zupełnie nowe trasy oraz finał imprezy w innym miejscu niż dotychczas.

grafika promująca Rajd Pieczonego Ziemniaka

17 września każdy ma szansę wybrać dogodną dla siebie trasę biorąc pod uwagę swoje możliwości. Piesze wędrówki poprowadzą licencjonowani przewodnicy górscy.  Na wydarzenie obowiązują zapisy. Wystarczy wysłać swoje imię i nazwisko na maila: promocja@pow.dzierzoniow.pl w tytule wpisując: Rajd Pieczonego Ziemniaka. W jednym mailu można zgłosić kilka osób.

Uczestnicy 24. Rajdu Pieczonego Ziemniaka będą mieć do wyboru trzy trasy o różnym stopniu trudności.

MUFLONIK
Start: Rościszów
Meta: Stara Jodła
Trasa krótka rodzinna (około 3 km) o niskim poziomie trudności, którą polecamy między innymi dla rodzin z dziećmi. Start odbędzie się z rejonu przystanku autobusowego Rościszów III o godzinie 12:15.

MUFLON
Start: ul. Nowobielawska w Bielawie
Meta: Stara Jodła
Trasa dłuższa (około 10 km), której poziom trudności jest nieco wyższy. Start z rejonu przystanku autobusowego Nowobielawska w Bielawie o godzinie 11:00.

SUPER MUFLON
Start: Leśny Dworek w Bielawie
Meta: Stara Jodła
Najdłuższa i najbardziej wymagająca trasa wiodąca przez Kalenicę, licząca około 15 km o nazwie „Super Muflon”, wystartuje o godzinie 8:35 z Leśnego Dworku w Bielawie.

META RAJDU
Meta wszystkich tras zaplanowana została na górskim rozdrożu „Stara Jodła”, gdzie odbędzie się finał 24. Powiatowego Rajdu Pieczonego Ziemniaka. Tam na wszystkich uczestników czekać będzie ciepły posiłek, pieczone w ognisku ziemniaki i szereg atrakcji dla najmłodszych. Zapowiada się więc prawdziwe święto turystyki górskiej, w którym po prostu trzeba wziąć udział.

REGULAMIN RAJDU

Wydarzenie koordynuje Biuro Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie. Wszelkie pytania prosimy kierować na adres e-mail: promocja@powiat.dzierzoniow.pl, bądź pod numer telefonu 74 832 36 62.

plakat z trasami Rajdu Pieczonego Ziemniaka