herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

65. OKR – Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Jeśli jesteś zapalonym amatorem poezji, prozy lub po prostu występów scenicznych i chciałbyś sprawdzić swoje umiejętności mierząc się z innymi w konkursowych zmaganiach, to wraz z Towarzystwem Kultury Teatralnej i Dzierżoniowskim Ośrodkiem Kultury zapraszamy Cię do wzięcia udziału w 65. OKR - Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim.

Konkurs organizowany jest w czterech kategoriach:
turniej recytatorski,
turniej poezji śpiewanej,
turniej teatrów jednego aktora,
wywiedzione ze słowa.

Uczestnicy turnieju recytatorskiego mają za zadanie zaprezentować na scenie dwa utwory – prozę oraz utwór poetycki. Do turnieju poezji śpiewanej należy przygotować trzy utwory śpiewane
(z czego dwa do prezentacji) i jeden recytowany. W turnieju teatrów jednego aktora jedynym obostrzeniem jest ograniczenie czasu wystąpienia – maksymalnie 30 minut. Ostatnia kategoria przygotowana została dla osób „poszukujących nowych form wypowiedzi”. Repertuar jest dowolny, a czas prezentacji nie może przekroczyć siedmiu minut. Szczegółowe informacje odnośnie przygotowania się do zmagań w 65. Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim znajdziecie
w regulaminie poniżej.

Eliminacje powiatowe w kategoriach młodzieży szkół ponadpodstawowych oraz dorosłych odbędą się 1. kwietnia o godzinie 10:00 w Sali Pegaz Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury.

Regulamin oraz karty zgłoszeniowe do etapu powiatowego należy składać w Dzierżoniowskim Ośrodku Kultury, ul. Świdnicka 23, 58-200 Dzierżoniów.

Organizatorem etapu powiatowego jest Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie oraz Dzierżoniowski Ośrodek Kultury.

REGULAMIN OKR
KARTA ZGŁOSZENIOWA DO OKR