herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Aktualna informacja na temat sytuacji związanej z koronawirusem

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

W odpowiedzi na ostatnie publikacje medialne oraz pojawiające się posty na Facebooku informujemy, że na dzień 11 marca na godzinę 9:00 nie ma na terenie powiatu dzierżoniowskiego potwierdzonego przypadku zachorowania na koronawirusa.

Według informacji otrzymanej z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Dzierżoniowie sytuacja wygląda następująco:
– 1 osoba jest hospitalizowana na oddziale zakaźnym z podejrzeniem koronawirusa (trwają testy);
– 7 osób znajduje się w kwarantannie domowej (pod nadzorem Policji);
– 7 osób znajduje się pod nadzorem epidemiologicznym (samokontrola, kontakt z Sanepidem).

Chcemy wyraźnie podkreślić, że Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Dzierżoniowie, Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie, a także Szpital Powiatowy w Dzierżoniowie, są w stałym kontakcie i podejmują wspólne działania profilaktyczne w kwestii koronawirusa.

Powiat dzierżoniowski na bieżąco wdraża również wszelkie zalecenia wydawane w tej sprawie przez wojewodę dolnośląskiego, Ministerstwo Zdrowia oraz Głównego Inspektora Sanitarnego.
Starosta Dzierżoniowski systematycznie zwołuje również posiedzenia Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Wszystko po to, aby w razie ewentualnego pojawienia się koronawirusa na naszym terenie, bezpieczeństwo mieszkańców było zapewnione.

Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie systematycznie będzie publikować aktualne informacje na temat sytuacji związanej z koronawirusem.

W związku z tym zwracamy się z prośbą do mediów, ale także do osób prywatnych, aby przed publikacją nieoficjalnych informacji w przestrzeni publicznej, w tym na portalach społecznościowych, weryfikować je w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Dzierżoniowie.