herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Apel Starosty Dzierżoniowskiego do mieszkańców powiatu

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Zachęcamy do przeczytania apelu Starosty Dzierżoniowskiego, skierowanego do wszystkich mieszkańców powiatu w sprawie COVID-19.

Obecnie w naszym kraju mamy czas wyjątkowy związany z pandemią koronawirusa. W naszym powiecie również pojawił się pierwszy potwierdzony przypadek tej choroby, który jednak nie może być powodem do społecznej paniki. Wiedzieliśmy, że prędzej czy później wirus dotrze do powiatu dzierżoniowskiego i będziemy musieli się z nim zmierzyć.

Miejscowe służby sanitarne zadziałały szybko i skutecznie, dzięki temu pacjent znajduje się na oddziale zakaźnym szpitala zlokalizowanego poza powiatem dzierżoniowskim. Czynności są również podejmowane w stosunku do osób, które mogły mieć kontakt z osobą zakażoną koronawirusem. Wszystko po to, aby zminimalizować ryzyko dalszych zakażeń.

Chcę Was zapewnić, że możecie liczyć na nas jako samorządowców. I mówię tu w imieniu swoim, pracowników starostwa i jednostek, ale także samorządowców wszystkich gmin powiatu. Jesteśmy z Wami i pracujemy aby służyć wszystkim mieszkańcom, szczególnie w obecnej sytuacji.
Musimy postępować odpowiedzialnie – za siebie i innych. Przede wszystkim przestrzegajmy zaleceń profilaktyki sanitarnej. Myjmy ręce, zachowujmy odległość między sobą i jeśli jest to możliwe zostańmy w domu.

Pamiętajmy aby robić zakupy na bieżąco i w sposób rozsądny, ponieważ gromadzenie nadmiernych zapasów żywności nie ma sensu.
Bądźmy solidarni wobec osób najbardziej narażonych na niebezpieczeństwo – ludzi starszych, niepełnosprawnych i samotnych. Pomagajmy sąsiadom i wspierajmy się nawzajem.

Apeluję również do młodzieży – wykorzystajcie czas wolny na pozostanie w domu. Żyjemy w 21. wieku więc możemy komunikować się online i dzięki temu zapewnić sobie i naszym bliskim bezpieczeństwo.
Pozostańmy w domu – bądźmy bezpieczni!

Grzegorz Kosowski
Starosta Dzierżoniowski