herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Atrakcje turystyczne Powiatu Dzierżoniowskiego lepiej oznakowane

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Od kilku dni o głównych atrakcjach turystycznych w Powiecie Dzierżoniowskim informuje siedem nowych tablic turystycznych.

Po prawej stronie tablica reklamująca atrakcie turystyczne. Tablica w kolorze brązowym z napisami: Powiat Dzierżoniowski oraz Arboretum Wojsławice, Jezioro Bielawskie, Góry Sowie wraz z symbolami atrakcji. Tablica ustawiona przy drodze w górach

Tablice zostały ustawione przy drogach prowadzących do Powiatu Dzierżoniowskiego. Informują one o najważniejszych atrakcjach turystycznych znajdujących się na terenie powiatu – Arboretum w Wojsławicach, Jezioro Bielawskie i Góry Sowie. Są to atrakcje, na których powiat buduje swoją rozpoznawalność na terenie całego kraju.

Znaki informacyjne można zobaczyć przy drogach powiatowych prowadzących z:
1. Sulistrowic do Olesznej,
2. Ciepłowodów do Niemczy,
3. Przedborowej do Owiesna,
4. Jugowa (Sokolec) do Pieszyc (Kamionki),
5. Strzelina do Niemczy,
6. Lutomi Dolnej do Piskorzowa,
7. Krzczonowa do Książnicy.

Oznakowanie jest jednym z działań, które mają na celu poprawienie identyfikacji wizualnej Powiatu Dzierżoniowskiego i ułatwienie orientacji turystom przejeżdżającym przez powiat.

Zrealizowane działanie na rzecz poprawy turystyki w Powiecie Dzierżoniowskim jest pierwszym krokiem w procesie tworzenia lepszego oznakowania turystycznego na terenie Powiatu Dzierżoniowskiego.