herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Bieg Marzanny w Górach Sowich

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Tak kolorowego wydarzenia w Górach Sowich jeszcze nie było. Specjalnie dla wszystkich amatorów rekreacji w ruchu Stowarzyszenie Turystyczne Gmin Gór Sowich organizuje Bieg Marzanny - Góry Sowie.

Otoczeni przez naturalne piękno Gór Sowich uczestnicy biegu będą mieli okazję przemierzyć wspólnie trasę Niedźwiedź. Start nastąpi z Przełęczy Jugowskiej, a metę ustawiono na Kozim Siodle.

Szczegółowa mapa biegu dostępna jest pod linkiem: https://mapa-turystyczna.pl/route/4980

Dodatkowo start uświetni przegląd wiosennej piosenki w wykonaniu Bielawskiej Kapeli.

Wydarzenie jest przeznaczone dla każdego niezależnie od wieku lub umiejętności. Zapraszamy dzieci, dorosłych, seniorów, cyklistów, pieszych, rolkarzy, amatorów czy wieloletnich biegaczy. Każdy znajdzie tu miejsce dla siebie, ponieważ bieg nie jest organizowany w rywalizacji czasowej, a trasę można pokonać w dowolnej formie (przejść, przebiec, przejechać itd.)

Jest tylko jeden warunek: przychodzimy w akcentach wiosennych, więc startujące Panie zapraszamy do założenia wianków, a Panów o przywdzianie kwiecistego stroju. Formalnych wymogów nie ma, założone odzienie ma jedynie być kolorowe i radosne, wpasowując się w klimat wiosny. Dla tych, którzy zapomną stroju okolicznościowego organizator zapewnia małe ozdoby.

Bieg Marzanny – Góry Sowie jest wydarzeniem bezpłatnym, a pierwsze 100 osób otrzyma pamiątkowy medal za udział.
Po biegu zachęcamy do wzięcia ze sobą worków na śmieci i posprzątania miejsca wypoczynku.

Spotykamy się 30 kwietnia na Przełęczy Jugowskiej, a startujemy punktualnie o godzinie 10:00.

Serdecznie zapraszamy!