herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Bieg Wielkich Serduch

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

11 stycznia w Parku Miejskim w Bielawie odbył się „Bieg Wielkich Serduch” . Głównym celem wydarzenia była zbiórka pieniędzy w ramach 28 Finału WOŚP.

Patronat honorowy nad imprezą objął Burmistrz Miasta Bielawa Andrzej Hordyj, organizatorami wydarzenia byli Miasto Bielawa i Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bielawie, a partnerami organizacyjnymi WOŚP W BIELAWIE – Spółdzielnia Mieszkaniowa w Bielawie oraz Bielawska Akademia Biegania.

W ramach części sportowo-rekreacyjnej odbyły się:
– „Biegi Wielkich Serduszek”: 100m/Przedszkolaki, 200m/Klasy I-III, 400m/Klasy IV-VIII
– „Bieg Wielkich Serduch” ok.1000m
– „Bieg Wielkich Serduch na Bis” ok. 5000m

W wydarzeniu udział wzięło blisko 200 uczestników. Bardzo liczną grupę reprezentowała Bielawska Akademia Biegania oraz strażacy i druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych Powiatu Dzierżoniowskiego i Ząbkowickiego. Na starcie nie zabrakło indywidualnych uczestników z wielu okolicznych miejscowości.

Wynik i miejsce nie były ważne ponieważ tego dnia liczyła się dobra zabawa poprzez bieganie i pomaganie WOŚP. Co ważne nikt nie czuł zmęczenia i nie brakowało pozytywnych emocji. Mimo chłodu dopisała sympatyczna publiczność, darczyńcy i sympatycy biegania, którzy sami nie mogli wziąć udziału w biegu, ale mimo to wsparli tę ważną akcję.

Wszyscy uczestnicy biegów towarzyszących – przedszkolaki i uczniowie klas I-VIII szkół podstawowych otrzymali pamiątkowe medale.

W sumie dzięki dobroczynności uczestników i publiczności udało się zebrać 3232,88 zł.
Wszystkim obecnym podczas zawodów serdecznie dziękujemy za pomoc i wsparcie oraz za sympatyczną atmosferę.
Foto: doba.pl