herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Cztery pory roku w Górach Sowich

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

1 grudnia w sali Teatru Robotniczego w Bielawie odbyła się kinowa premiera filmu zrealizowanego przez Telewizję Sudecką pod tytułem „Cztery pory roku w Górach Sowich”.

Produkcja została przygotowana w ramach projektu pod nazwą: „Unikalne Piękno Środowiska Naturalnego Gór Sowich”, którego beneficjentem jest Stowarzyszenie Ziemia Dzierżoniowska, a partnerami Gmina Miejska Dzierżoniów, Gmina Bielawa, Gmina Pieszyce, Gmina Dzierżoniów oraz Powiat Dzierżoniowski.
Frekwencja robiła wrażenie, a publiczność miała okazję nie tylko obejrzeć film, ale także wysłuchać koncertu Shata Qs.

Góry Sowie to unikalne piękno środowiska naturalnego i wyjątkowe miejsce na mapie Dolnego Śląska, idealne dla turystów lubiących ciszę, spokój oraz piesze wędrówki.

Na miłośników aktywnego wypoczynku czekają tu stoki narciarskie, doskonałe trasy rowerowe, Twierdza w Srebrnej Górze, Jezioro Bielawskie, Zamek Grodno, a pod nim Jezioro Bystrzyckie. Nad wszystkim góruje wieża widokowa na Wielkiej Sowie. Góry Sowie, to przede wszystkim unikalne na skalę całego kraju środowisko fauny i flory. Nie brak tu wyjątkowej roślinności oraz gatunków zwierząt spotykanych jedynie w tej części kraju.

Wszystko to zostało uchwycone w filmie Telewizji Sudeckiej. Kto nie miał możliwości wybrać się na premierę, może obejrzeć film w internecie.
Fot. Profil Wielka Sowa na Facebooku