herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

6 listopada w sali sesyjnej Rady Powiatu Dzierżoniowskiego, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Dzierżoniowie we współpracy ze Starostą Dzierżoniowskim zorganizował spotkanie edukacyjno-informacyjne na temat wzrostu ryzyka powstania w okresie jesienno-zimowym pożarów w mieszkaniach i domach jednorodzinnych oraz zagrożeń ze strony tlenku węgla.

Spotkanie odbyło się w ramach ogólnopolskiej akcji „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa”.
Podczas spotkania przypomniano o obowiązkach należących do właścicieli i zarządców budynków względem bezpieczeństwa pożarowego budynków. Ponadto omówiono zasady prawidłowego użytkowania przewodów dymowych, spalinowych i wentylacyjnych w świetle obowiązujących przepisów z zakresu usuwania zanieczyszczeń oraz kontroli stanu technicznego tych instalacji.

Oprócz tego przypomniano zasady udzielania pierwszej pomocy w sytuacji zatrucia tlenkiem węgla. W spotkaniu wzięli udział przede wszystkim zarządcy budynków mieszkalnych wielorodzinnych z terenu powiatu dzierżoniowskiego, przedstawiciele służb mundurowych, kominiarze, a także przedstawiciele urzędów miast i gmin zajmujący się zasobami budowlanymi i bezpieczeństwem.

Zdjęcia: Doba.pl, KP PSP Dzierżoniów