herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

DENTOBUS w Powiecie Dzierżoniowskim

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Dzieci i młodzież będą mogły bezpłatnie sprawdzić stan swojego uzębienia w nie do końca tradycyjnym gabinecie stomatologicznym. W każdy poniedziałek i wtorek sierpnia do Powiatu Dzierżoniowskiego przyjedzie DENTOBUS.

Pojazd z w pełni wyposażonym, nowoczesnym gabinetem stomatologicznym będzie dostępny na parkingu przy budynku Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie przy ul. Świdnickiej 38, od godziny 9:00 do 15:00 w dniach:
5-6 sierpnia,
12-13 sierpnia,
19-20 sierpnia,
26-27 sierpnia.

DENTOBUS dysponuje między innymi specjalistycznym, sterowanym elektronicznie fotelem dentystycznym, zestawem punktowego RTG oraz niezbędnymi narzędziami stomatologicznymi. Będą w nim udzielane świadczenia ogólnostomatologiczne oraz profilaktyczne zawarte w koszyku świadczeń gwarantowanych dla dzieci i młodzieży do 19 roku życia, w tym wizyty adaptacyjne, nauka prawidłowego szczotkowania zębów, lakierowanie, badania okresowe oraz leczenie próchnicy.

W celu skorzystania ze świadczeń należy zgłosić się bezpośrednio do DENTOBUSU w dniu jego postoju.

WAŻNE: Warunkiem udzielenia świadczeń jest zgłoszenie się dziecka z rodzicem bądź opiekunem prawnym, bądź podpisaną przez rodzica lub opiekuna prawnego ZGODĄ na leczenie i profilaktykę stomatologiczną wraz z dokumentem potwierdzającym tożsamość np. dowód osobisty, legitymacja szkolna. Formularz zgody dostępny będzie w DENTOBUSIE bądź można go pobrać w siedzibie PCPRiOZ w Dzierżoniowie ul. Piastowska 1.

Mobilny gabinet stomatologiczny udało się zorganizować dzięki współpracy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie i Ochrony Zdrowia w Dzierżoniowie z dolnośląskim oddziałem NFZ i Zakładem Opieki Zdrowotnej w Kłodzku.