herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Dzienny Dom Senior + w Gminie Dzierżoniów

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

1 marca odbyło się uroczyste otwarcie Dziennego Domu Senior +, który przy ulicy Ząbkowickiej prowadzi Gmina Dzierżoniów.

W wydarzeniu udział wzięli między innymi: burmistrz Dzierżoniowa Dariusz Kucharski, wójt gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski i wicestarosta dzierżoniowski Andrzej Bolisęga. W spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele wielu instytucji z powiatu dzierżoniowskiego oraz oczywiście seniorzy.

Dzienny Dom Senior + został utworzony jako ośrodek wsparcia na mocy ustawy o pomocy społecznej, a także uchwały Gminy Dzierżoniów. Środki na jego powstanie pochodzą z budżetu gminy oraz rządowego programu Senior +.

Seniorzy, którzy już od dzisiaj mogą korzystać z obiektu mają do dyspozycji nie tylko doskonale wyposażoną bazę lokalową, ale przede wszystkim bogatą ofertę zajęć aktywizujących. Wśród nich można wymienić: terapię zajęciową, rehabilitację, zajęcia komputerowe, jogę, rekreację Nordic Walking oraz spotkania z psychologiem. Większość zajęć może być prowadzona na miejscu, ale także zdalnie.

Obecny na otwarciu Dziennego Domu Senior + wicestarosta Andrzej Bolisęga życzył seniorom, aby czas spędzony w placówce służył rozwojowi osobistemu, poprawie zdrowia i kondycji oraz zaowocował nowymi ciekawymi relacjami.