herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Dzierżoniowska zapaśniczka otrzymała stypendium Ministra Sportu

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Zawodniczka MULKS JUNIOR Dzierżoniów Karolina Kozłowska otrzymała od ministra sportu stypendium sportowe za wysokie wyniki sportowe na arenie międzynarodowej oraz krajowej w zapasach.

W 2022 roku Karolina reprezentowała Polskę na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w Zapasach oraz podczas międzynarodowego turnieju Poland Open. W tym samym roku zdobyła VIII miejsce w Mistrzostwach Świata Juniorek w Zapasach w kat. 68kg. oraz wywalczyła brązowe medale w Mistrzostwach Polski Seniorek w Zapasach oraz Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Zapasach w kat. 68kg.

Karolina Kozłowska jest również od wielu lat członkiem kadry narodowej, gdzie w roku 2018 zajęła V miejsce w Mistrzostwach Europy Kadetek oraz XII w Mistrzostwach Świata Kadetek w Zapasach.

Dzięki tym wynikom posiada najwyższą klasę sportową – międzynarodową mistrzowską. Status ten w połączeniu z niebywałymi osiągnięciami zadecydował o przyznaniu jej przez Ministra Sportu stypendium.