herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Edukacja prawna

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

16 i 24 czerwca Stowarzyszenie Niezależne Forum Doradczo-Szkoleniowe przeprowadziło spotkania edukacyjne w Centrum Seniora w Dzierżoniowie i Domu Pomocy Społecznej w Niemczy.

Spotkanie odbyło się w ramach zadania pod nazwą „Prowadzenie punktu nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego, w tym nieodpłatna mediacja oraz realizacja zadań z zakresu edukacji prawnej na terenie powiatu Dzierżoniowskiego”.

Wykład z seniorami był przeprowadzony na temat spadków, darowizn, zachowków i innych zagadnień z zakresu nieodpłatnej pomocy prawnej. W Domu Pomocy Społecznej w Niemczy został wzbogacony o tematykę uprawnień osób z niepełnosprawnością wynikających z obowiązujących przepisów prawa. Oba wykłady cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Dodatkowo organizacja w ramach realizacji rządowego projektu nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa przygotowała film edukacyjny. Materiał filmowy dotyczący zawodów prawniczych, dostępny jest na stronie internetowej Starostwa Powiatowego oraz na www.nfds-stowarzyszenie.pl i Facebooku Stowarzyszenia.

Zachęcamy do obejrzenia filmu – zawody prawnicze

Szczegółowe informacje dotyczące nieodpłatnej pomocy prawnej.

Koordynatorem rządowego projektu polegającego na udzielaniu nieodpłatnej pomocy prawnej, świadczenia nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz edukacji prawnej jest Wydział Bezpieczeństwa i Spraw Obywatelskich. Informacje można uzyskać pod numerem telefonu 74 832 52 29, e-mail so@pow.dzierzoniow.pl.