herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Epicka Czwórka już za dwa dni!

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Cztery dni w siodełku i na dwóch kółkach z pedałami pod stopami i ponad 200 kilometrów do pokonania. Tak w skrócie prezentuje się plan na zbliżający się długi weekend dla wszystkich chcących sprawdzić się w jednych z najbardziej wyczerpujących zawodach rowerowych Gór Sowich. Czy i Ty podejmiesz wyzwanie?

Epicka Czwórka to wydarzenie dla miłośników kolarstwa górskiego, którzy lubią stawiać sobie coraz większe wyzwania. Na kolarzy czekają dwa dystanse EPIC o łącznej długości około 213 kilometrów z sumą przewyższeń równą 9000 metrów oraz krótszy CLASSIC, o długości około 150 kilometrów i przewyższeniami nieco ponad 6500 metrów. Wyścig podzielony na cztery dni etapowe rozpocznie się 14 sierpnia w Bielawie na terenie Jeziora Bielawskiego.

Jak mówią organizatorzy „Epicka Czwórka to nie tylko wyścig, ale przede wszystkim atmosfera przed i po każdym dniu sportowej rywalizacji”. Dlatego zawodnicy będą mogli skorzystać
z rozrywki przy muzyce po każdym z etapów, a także zrelaksować się korzystając
z profesjonalnego masażu.
Zadbano również o serwis sprzętu, na którym cykliści będą startować – przygotowane będą specjalne stanowiska serwisowe i myjki rowerowe.

Organizatorzy zatroszczyli się też o kolarskie ekipy i tych kolaży, którzy zechcą przyjechać w Góry Sowie z rodziną. Przygotowane zostanie specjalne pole namiotowe i miejsca dla kamperów. Można więc stawić się na starcie z dopingiem najbliższych, którzy podczas wyścigów będą mogli skorzystać z uroków malowniczo położonego Jeziora Bielawskiego (basenów, plaży, wyspy i molo) oraz oczywiście wspaniałych szlaków Gór Sowich.

Impreza organizowana jest przy współpracy Strefy MTB Sudety z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji
w Bielawie i Gminą Bielawa oraz przy wsparciu Kaczmarek Electric MTB.