herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Gala Charytatywni 2020

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Już 16 listopada w Pałacu Bielawa odbędzie się kolejna edycja „Gali Charytatywni 2020”, której celem jest niesienie pomocy osobom potrzebującym wsparcia. W tym roku podczas gali organizowanej przez Michała Mroszczaka, odbędą się trzy pokazy mody światowej sławy projektantów: Marioli Turbiarz i Diany Walkiewicz, a także pokaz kolekcji butiku moodo.

Kolejnym punktem gali będzie licytacja charytatywna, z której cały dochód zostanie przekazany trzem osobom i jednej instytucji.
Beneficjenci gali to:

Agnieszka Kudyra – ma 28 lat, a od 20 nieskutecznie walczy z bardzo poważną chorobą – dysplazją włóknistą, a także niezłośliwym nowotworem lewej nogi. Dysplazja to rzadka choroba rozrostowa kości, w której występuje nieprawidłowo zbudowane białko odpowiadające za regulację syntezy kośćca. Kości Agnieszki deformują się i łamią. Jest po 20 latach nieudanego leczenia w Polsce, przeszła 11 operacji, które nie przyniosły żadnych pozytywnych rezultatów, 2 ostatnie wręcz pogorszyły jej stan. Niestety w kraju nie ma już dla Agnieszki ratunku. Została jej już tylko możliwość operacji w Stanach Zjednoczonych – jedyna i bardzo droga szansa.

Wioletta Korczak– cierpi na toczeń rumieniowaty układowy, celiakię, chorobę Hashimoto i szereg chorób współistniejących utrudniających Wioli swobodne funkcjonowanie. Niewyobrażalna ilość lekarstw i wymagany stały nadzór lekarzy wielu dziedzin wymaga sporych pokładów pieniężnych. Jest to bardzo duże obciążenie i dlatego postanowiliśmy pomóc jej w walce o normalne życie.

Ewa Stąpor – ma 62 lata, na stwardnienie rozsiane choruje od czterdziestu lat. Dziesięć lat temu choroba nasiliła się do tego stopnia, że nie pozwala na normalne życie. Każdy kolejny dzień to pogarszanie się stanu jej zdrowia. Utrata najbliższych jej osób w młodym wieku pozostawiła ją samą sobie. Życie samotnej osoby jest trudne, życie i samotna walka z tą chorobą wymaga heroizmu. Jedyną pomocą dla Pani Ewy jest operacja której koszty przewyższają możliwości samotnej i chorej osoby. Chcielibyśmy aby Pani Ewa poczuła, że nie jest sama, że są osoby, które chcą jej pomóc w tej walce.

DOM DZIECKA W PIESZYCACH – Dom Dziecka w Pieszycach jest usytuowany w malowniczym miejscu u podnóża Gór Sowich. Pracownicy starają się stworzyć podopiecznym optymalne warunki do wszechstronnego rozwoju. To miejsce, w którym odzyskują zaufanie do świata ludzi dorosłych. Uczą się budować właściwy system wartości, kształtują swój światopogląd i mają możliwość wyboru, jaka będzie ich dalsza przyszłość. Wychowawcy robią wszystko, aby ich wychowankowie nabrali przekonania o swojej indywidualności oraz realizowali potrzebę budowania samodzielności i nowego doświadczenia, a nade wszystko rozwijali swój osobisty potencjał.

Podczas gali, którą poprowadzi prezenterka TVP Wrocław Agata Dzikowska, zaprezentowany zostanie czwarty kalendarz charytatywny na 2020 rok, przygotowany przy wsparciu przedsiębiorstw i lokalnych samorządów (w tym powiatu dzierżoniowskiego), które nie są obojętne na krzywdę i cierpienie innych. Kalendarz będzie można zakupić na miejscu ale też we wszystkich salonach fryzjerskich Michała Mroszczaka. Dzięki ogromnej pomocy wolontariuszy z całego regionu, będzie też dystrybuowany na ulicach, w sklepach i galeriach handlowych, gdzie każdy będzie mógł wesprzeć akcję.

Zapraszamy do udziału w gali, która będzie nie tylko wydarzeniem kulturalnym i rozrywkowym ale przede wszystkim akcją charytatywną. Osoby, które nie będą mogły być tego dnia na Gali, zachęcamy do wsparcia akcji, zakupu kalendarza lub wpłatę cegiełki wg indywidualnych możliwości.