herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Góry Sowie, nie góry śmieci

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Wspaniała pogoda podczas minionych wakacji sprzyjała wycieczkom w Góry Sowie. Niestety wiele osób nadal nie stosowało się do podstawowych zasad przebywania w górach i pozostawiało po sobie ślad w postaci śmieci.

Dlatego też już 26 września po raz kolejny organizowana jest ekologiczna akcja „Góry Sowie, nie góry śmieci”. Polega ona na sprzątaniu najczęściej uczęszczanych szlaków w naszych górach.

Tego dnia uczestnicy akcji spotkają się o godzinie 10.00 w kilku miejscach: na parkingu na Przełęczy Jugowskiej, na parkingu na Przełęczy Walimskiej, przy schronisku Orzeł od Przełęczy Sokolej oraz przy byłej Bacówce pod nartostradą od Potoczka, a następnie przejdą na Wielką Sowę. Organizatorzy przygotowali rękawiczki i worki na śmieci.

Akcja zakończy się na szczycie Wielkiej Sowy, gdzie czekać będzie ognisko z kiełbaskami i kubkiem ciepłej herbaty. W ramach akcji “Weź bidon zamiast butelki” dla uczestników przygotowana zostanie pula bidonów.

Akcję organizują: Nadleśnictwo Świdnica, Nadleśnictwo Wałbrzych, Nadleśnictwo Jugów, Urząd Miasta i Gminy w Pieszycach oraz Stowarzyszenie “Pasjonat”. Do przyłączenia się do akcji zachęca Powiat Dzierżoniowski.