herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Gratulacje dla finalisty „Orła Dolnośląskiego”

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

1 lipca Starosta Dzierżoniowski Grzegorz Kosowski i Przewodniczący Rady Powiatu Dzierżoniowskiego Jacek Grzebieluch wręczyli specjalne gratulacje Jakubowi Ciąpale - finaliście Nagrody Dolnośląskiego Kuratora Oświaty „Orzeł Dolnośląski”.

Jakub Ciąpała jest byłym uczniem I Liceum Ogólnokształcącego w Dzierżoniowie i jednym z najbardziej znanych w powiecie dzierżoniowskim propagatorów tańca Street Dance. Nominację do nagrody „Dolnośląski Orzeł” otrzymał właśnie dzięki swojemu zaangażowaniu w działalność społeczną i życie szkoły ale również za umiejętność łączenia obowiązków szkolnych z realizowaniem swoich pasji i zainteresowań. Zaangażowanie w tak wiele dziedzin życia, nie przeszkodziło Jakubowi w uzyskaniu bardzo dobrych wyników w nauce oraz wzorowego zachowania.

Jego ciężka praca poza zajęciami szkolnymi, odzwierciedlona jest w jego sukcesach i osiągnięciach. Tym najbardziej znanym i widocznym były zorganizowane we współpracy z Dzierżoniowskim Ośrodkiem Kultury „Future Pace Battle – Międzynarodowe Zawody Tańca Street Dance 2019”, za które w ubiegłym roku „DOK” otrzymał nagrodę Sudeckie Kryształy. Osobistymi sukcesami Jakuba są także zwycięstwa w różnego rodzaju zawodach i „bitwach” tanecznych, również w starciach z zagranicznymi tancerzami z Niemiec czy USA. Jego najnowszą aktywnością była realizacja projektu „Roztańczony Dzierżoniów” (w czasie ogólnokrajowej kwarantanny związanej z koronawirusem), w którym prowadził warsztaty online z podstaw tańca ulicznego.

Jakub mocno angażuje się również w promocję powiatu dzierżoniowskiego, co widać między innymi na filmie zrealizowanym we współpracy z jego koleżanką, tancerką Julią Stawską, w którym tańcząc prezentują najpiękniejsze zakątki naszego regionu:

Składamy serdeczne gratulacje finaliście „Orła Dolnośląskiego” i życzymy dalszych sukcesów w edukacji ale przede wszystkim w realizacji swoich pasji i podejmowanych przedsięwzięć.