herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

II Bieg Marzanny – Góry Sowie

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Stowarzyszenie Turystyczne Gmin Gór Sowich specjalnie dla wszystkich amatorów rekreacji w ruchu organizuje wiosenne, fantastyczne, pełne kolorów wydarzenie. Pożegnajmy zimę na dwuipółkilometrowej trasie malowniczo położonej w Górach Sowich.

1 kwietnia 2023 roku o godzinie 10.00 na parkingu przy drodze powiatowej pomiędzy Pieszycami a Kamionkami wystartuje druga edycja Biegu Marzanny. Wydarzenie jest przeznaczone dla każdego, bieg nie jest organizowany w rywalizacji czasowej, trasę można przejść, przebiec, przejechać, jak uważacie. Jest tylko jeden warunek – przychodzimy w ubraniach z akcentami wiosennymi. Startujące panie zapraszamy do założenia wianków, a panów o jakiś kwiatowy akcent. Najlepsze kolorowe przebrania (lub) marzanny (które możecie ze sobą przynieść) zostaną nagrodzone gadżetami Gór Sowich.

Trasa mierzy 2,5 km i 75 metrów przewyższenia. W pierwszej części prowadzi asfaltową ścieżką rowerową, a następnie zielonym szlakiem pieszym pod lasem. To przyjemna, widokowa trasa, często wykorzystywana na spacery. Będzie troszkę błotka, jeden większy podbieg, ale nie sprawi on wam dużo problemów. Czeka na was dużo przyjemności z obcowania z naturą i ognisko z piękną panoramą na okolicę.

Bieg Marzanny – Góry Sowie jest wydarzeniem bezpłatnym, pierwsze 100 osób otrzyma pamiątkowy medal za udział.

Więcej informacji znajduje się na wydarzeniu na portalu Facebook.

Po biegu zachęcamy do wzięcia udziału w ognisku. Serdecznie zapraszamy!

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Turystyczne Gmin Gór Sowich.