herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Jacek Mickiewicz odebrał Tytuł Honorowy “Ambasador Powiatu Dzierżoniowskiego”

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Jacek Mickiewicz - mieszkaniec Pieszyc i jednocześnie najbardziej utytułowany kolarz szosowy z naszego regionu, 18 czerwca Tytuł Honorowy "Ambasador Powiatu Dzierżoniowskiego".

Wyróżnienie w postaci uchwały Rady Powiatu Dzierżoniowskiego wraz z pamiątkową statuetką, wręczone zostało podczas otwarcia Dni Pieszyc.
Laureat odebrał tytuł z rąk przewodniczącego Rady Powiatu Jacka Grzebielucha oraz starosty Grzegorza Kosowskiego. Wyróżnienia pogratulowała laureatowi burmistrz Pieszyc Dorota Konieczna Enozel, ponieważ to właśnie samorząd tego miasta zaproponował kandydaturę Jacka Mickiewicza do nadania Tytułu.

Gratulacje złożyła również Radna Powiatu i jednocześnie przewodnicząca Komisji Doraźnej, opiniującej tegoroczną kandydaturę, Bernadetta Szczypka. Jacek Mickiewicz jest trzecim laureatem Tytułu Honorowego “Ambasador Powiatu Dzierżoniowskiego”. Wcześniej tytuł przyznany został przez Radę Powiatu dla Eleni Tzoka oraz Tadeusza Nestorowicza.

Kilka słów o nowym Ambasadorze:
Pan Jacek Mickiewicz urodził się 17 kwietnia 1970 roku i mieszka w Pieszycach. Przygodę z kolarstwem rozpoczął w wieku 12 lat w klubie BKS Ślęża Sobótka.
Od 1983 do 1992 roku reprezentował Klub Ogniwo Dzierżoniów z przerwą w latach 1989 – 1990, w których to był zawodnikiem KKS Gwardia Katowice. W Gwardii Jacek Mickiewicz zdobył dwa tytuły Młodzieżowego Mistrza Polski ze startu wspólnego i brązowy medal w wyścigu drużynowym seniorów na 100 km. W tym czasie uczestniczył również w Mistrzostwach Świata Amatorów.
Z Ogniwem Dzierżoniów był wielokrotnym Mistrzem Polski Juniorów i Juniorów Młodszych.

Reprezentował Polskę na Igrzyskach Olimpijskich w Barcelonie w 1992 roku.

W latach 1993 – 1994 ścigał się w Victorii Rybnik, najlepszej ekipie amatorskiej w Polsce, gdzie 1994 roku zdobył Mistrzostwo Polski i brał udział w Mistrzostwach Świata Amatorów.
Rok 1995 to zawodowa ekipa Rotan Spiessens z Belgii, z którą Jacek Mickiewicz zajął 3 miejsce w Mistrzostwach Polski ze startu wspólnego w Krynicy Górskiej oraz startował w Mistrzostwach Świata Zawodowców.

W latach 1996 – 2000 był zawodowym kolarzem w ekipie Mróz, gdzie w 1997 roku z liczbą 14 zwycięstw uplasował się w pierwszej dziesiątce najlepszych sprinterów świata.
W roku 2001 Jacek Mickiewicz był zawodnikiem Atlasu Lukullus Ambra, a w latach 2002 – 2004 grupy CCC Polsat Polkowice.
Wygrał 5 etapów Wyścigu Pokoju w latach 1990 – 2004 i 2 etapy wyścigu Milk Race w Wielkiej Brytanii.

Jacek Mickiewicz ścigał się na prawie wszystkich kontynentach świata. Powiat Dzierżoniowski reprezentował więc w całej Polsce i Europie oraz w miejscach takich jak: Japonia, Malezja, Stany Zjednoczone, Australia czy Maroko.