herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Kolejne sukcesy młodych sportowców z Powiatu Dzierżoniowskiego

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Zapaśniczka MULKS JUNIOR Dzierżoniów reprezentowała Polskę na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w Zapasach, a zawodniczka sumo z UKS IRON BULLS Bielawa zdobyła medale na Mistrzostwach Polski Seniorek Sumo.

W dniach 14-18.03.2023 w Bukareszcie odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w Zapasach. W zawodach udział wzięło 450 zawodników z 30 państw. Wśród powołanych zawodniczek w reprezentacji Polski znalazła się Karolina Kozłowska 68kg – zawodniczka MULKS JUNIOR Dzierżoniów. Karolina w mistrzostwach stoczyła dwa pojedynki. W pierwszej walce uległa zawodniczce ze Słowacji, która awansowała tego dnia do finału swojej kategorii wagowej. Taka sytuacja sprawiła, że Karolina następnego dnia rywalizowała w repsażach. Niestety w drugim pojedynku uległa zawodniczce z Azerbejdżanu i odpadła z rywalizacji.

W dniach 18-19.03.2023 w Siedlcach odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorek i Seniorów w Sumo. Zmagania były eliminacjami do Igrzysk Europejskich, które odbędą się w czerwcu w Krakowie. UKS IRON BULLS Bielawa w zawodach reprezentowała Magda Stec. Zawodniczka spisała się wyśmienicie, gdyż w swoje kategorii Wagowej zdobyła srebrny medal a w kat. OPEN bez podziału na kategorie wagowe wywalczyła brązowy medal. Po startach indywidualnych Magda dołączyła do zespołu Armaty Stoczek Łukowski i dołożyła brązowy krążek w rywalizacji zespołowej.