herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Kolorowo i wesoło w piławskim Ośrodku Szkolno-Wychowawczym

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

W poniedziałek 29 kwietnia w Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Piławie Górnej odbyła się kolejna edycja przeglądu artystycznego „Mini Lista Przebojów”.

Wspólna zabawa, poczęstunek, śpiew i taniec wypełniły mury ośrodka. W tegorocznym przeglądzie, mimo obecnej sytuacji w oświacie, wzięło udział osiem placówek zajmujących się kształceniem, wychowaniem i opieką nad osobami niepełnosprawnymi intelektualnie.

Uczestnicy przyjechali z powiatów: dzierżoniowskiego, ząbkowickiego i górowskiego.
W wydarzeniu wzięli także udział uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego nr 2 w Krakowie oraz przedszkolaki z „Tęczowej Krainy” w Piławie Górnej.

Mali i duzi artyści zaprezentowali na scenie swoje zdolności muzyczne, taneczne i aktorskie, występując indywidualnie bądź w zespole.
Imprezę uatrakcyjnił występ „Teatru Dużych”, który zaprezentował piosenkę „W moim ogródeczku” zespołu Rokiczanka. Natomiast zespół taneczny „Zielone wstążki” z ośrodka w Piławie Górnej, wykonał taniec do piosenki Sylwii Grzeszczak „Tamta dziewczyna”.

Szczególne podziękowania należą się nauczycielom i terapeutom za zaangażowanie oraz przygotowanie swoich podopiecznych do występów.
Pomimo niesprzyjającej aury na zewnątrz, w ośrodku panowała słoneczna, miła i ciepła atmosfera. Każdy z uczestników został nagrodzony i zabrał ze sobą moc wrażeń.