herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Konkurs plastyczny „Bezpieczeństwo i rozwaga”

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Starosta Dzierżoniowski zaprasza do udziału w powiatowym konkursie plastycznym pod hasłem „Bezpieczeństwo i rozwaga”. Jest on skierowany do przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych, a także podopiecznych specjalnych placówek oświatowych.

Młodzi artyści za pomocą swoich prac będą mogli przedstawić swoją własną wizję oraz zwrócić uwagę na sytuacje, jakie mogą pojawiać się w codziennym życiu a także utrwalić właściwe zachowania, którymi powinni się kierować w przypadku zagrożenia. Ważne, aby najmłodsi obywatele byli świadomi otaczających ich zagrożeń, a wiedza na temat bezpieczeństwa była pielęgnowana i towarzyszyła im przez całe życie.

Przedsięwzięcie podzielone jest na dwa etapy. Pierwszy przedszkolno-szkolny odbywać się będzie na terenie placówki oświatowej, a jego celem jest wyłonienie trzech najlepszych prac z poszczególnych grup wiekowych. W drugim – powiatowym etapie, wyłonione zostaną trzy najlepsze prace z każdej grupy wiekowej. Wyniki konkursu poznamy 27 kwietnia, a szczegółowe informacje na jego temat znaleźć można w  Regulaminie Powiatowego Konkursu Plastycznego.

Więcej szczegółów na temat konkursu udziela koordynator projektu

Wydział Bezpieczeństwa i Spraw Obywatelskich Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie – tel. 74-832-52-08, e-mail: dzierzoniow@czkw.wroc.pl.