herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Koronawirus – niezbędne informacje

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

W ostatnich dniach coraz więcej mówi się o potencjalnym zagrożeniu ze strony wirusa SARS – CoV-2 na całym świecie.

Mimo że w Polsce nie stwierdzono jak dotąd obecności Koronawirusa, to należy jednak mieć jak najszerszą wiedzę na jego temat oraz w zakresie działań profilaktycznych.
Przede wszystkim trzeba pamiętać, że wirus ten przenosi się drogą kropelkową, należy zatem stosować odpowiednie zalecenia w celu zapobiegania zakażeniu.

Niezbędne jest przestrzeganie zasad higieny w tym częste mycie rąk wodą z mydłem lub ich dezynfekcja środkiem na bazie alkoholu. Należy także postępować zgodnie z zaleceniami, które znajdują się na stronie Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Obecnie dużą ilość zakażeń Koronawirusem odnotowuje się w północnej części Włoch, która jest popularnym kierunkiem wyjazdów wśród Polaków. Dlatego też Ministerstwo Zdrowia przygotowało kompleksową informację dla osób, które powracają z tego regionu, a także z Chin, Korei Południowej, Iranu, Japonii, Tajlandii, Wietnamu, Singapuru i Tajwanu.

Jednocześnie, jak twierdzi Ministerstwo Zdrowia, ze względu na obecnie wysoką aktywność grypy sezonowej, należy pamiętać o zaszczepieniu się przeciw tej chorobie.

NAJISTOTNIEJSZE INFORMACJE O KORONAWIRUSIE

INFORMACJA DLA OSÓB POWRACAJĄCYCH Z PÓŁNOCNYCH WŁOCH I INNYCH REGIONÓW ZAGROŻONYCH