herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

KS Karate Kyokushin z medalami pucharu Europy

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

4 i 5 listopada w Myślenicach odbyły się 19 Mistrzostwa Europy Open oraz Puchar Europy. Reprezentantami naszego regionu byli członkowie dzierżoniowskiego Klubu Sportowego Karate Kyokushin, którzy zdołali wywalczyć sobie miejsce na podium.

Do zmagań przystąpiło łącznie blisko 600 zawodników z 19 krajów. W konkurencji kata z naszego regionu wystartowały: Lena Kondej (kategoria 14/15 lat) oraz Paulina Drabik (kategoria 16/17 lat), która w finale wywalczyła brązowy medal.

W konkurencji kumite do walki stanęli: Lena Kondej (kategoria 14/15 lat -50 kg), Atrem Onishchenko (kategoria 12/13 lat -55kg) oraz Patryk Piszko (14-/15 lat -55 kg). Choć Lena i Patryk odpadli w walkach o wejście do strefy medalowej to ostatni członek zespołu – Artem poradził sobie nadzwyczaj dobrze, kończąc ćwierćfinał jeszcze przed upływem czasu. W walce o wejście do finału nieznacznie uległ późniejszemu tryumfatorowi kategorii i ostatecznie zakończył rywalizację na 3 miejscu.