herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

„Kulinarnie po włosku” w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Dzierżoniowie

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

"Kulinarnie po włosku” – to hasło projektu, który ostatnich miesiącach był realizowany przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Dzierżoniowie. Na jego realizację placówka otrzymała grant ze środków Powiatu Dzierżoniowskiego.

W ramach projektu uczniowie wraz z wychowawcami poznawali tajniki i specjały kuchni włoskiej.
Pierwszym daniem, wykonanym przez wychowanków, był klasyczny włoski deser Tiramisu. W kolejnych cyklach spotkań z kuchnią włoską dzieci i młodzież przygotowały sałatki, różnego rodzaje dania z makaronem, a także kanapki pepperoni z gotowaną szynką, mozzarellą i jajkiem.

Prawdziwą rewelacją okazały się warsztaty z pieczenia pizzy, którą poprowadzili właściciele pizzerii Sapore d’Italia S.C. w Dzierżoniowie.

Finał akcji pod hasłem „Kulinarnie po włosku” odbył się 9 czerwca w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym. Wzięli w nim udział uczniowie, wychowawcy, dyrektor placówki Bożena Karasek i zaproszeni goście, w tym między innymi: wicestarosta Andrzej Bolisęga, radna Powiatu Dzierżoniowskiego Małgorzata Greiner oraz przedstawiciele firm, które wsparły projekt.

Młodzież zaprezentowała występ taneczny oraz zaprosiła gości na własnoręcznie przygotowany poczęstunek. Następnie wręczone zostały nagrody i podziękowania osobom zaangażowanym w projekt „Kulinarnie po włosku”.