herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Majówka w Powiecie Dzierżoniowskim

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Przed nami długi majowy weekend. Każdy kto nie zaplanował wypoczynku poza powiatem dzierżoniowskim, z pewnością nie będzie się nudził. Do wyboru będzie wiele naprawdę ciekawych atrakcji.

Zaczynamy już 27 kwietnia od Akcji Sadzenia Lasu, organizowanej przez Klub Honorowych Dawców Krwi oraz Komendę Powiatową Policji w Dzierżoniowie. Dla wszystkich chętnych zbiórka o godzinie 8.00 przy parkingu Komendy Policji. W programie między innymi wyjazd autokarem i grochówka myśliwska.
Tego samego dnia, o godzinie 11.00 odbędzie się Zimowy Bieg Włókniarza.  Ma on charakter luźnego spotkania zakończonego wspólną imprezą integracyjną na Kozim Siodle. Trasa biegu przebiega po narciarskiej Trasie Niedźwiedź. Rozpoczyna się poniżej Przełęczy Jugowskiej, a kończy na Kozim Siodle. Dla każdego uczestnika przewidziano pamiątkowy medal, gorący posiłek na mecie oraz profesjonalną obsługę medyczną i GOPR.

W niedzielę 28 kwietnia na terenie dzierżoniowskiego OSiR-u odbędzie się Otwarty Turniej Gry w Petanque dla amatorów. Do udziału w imprezie zapraszamy drużyny dwuosobowe w kategorii OPEN. W imprezie może wziąć udział każdy, bez względu na wiek i płeć. Początek zawodów o kryształową bulę starosty o godzinie 9.00.
1 maja również obfituje w mnóstwo ciekawych atrakcji na terenie powiatu dzierżoniowskiego. Miłośników górskich wycieczek zachęcamy do udziału w uroczystym otwarciu sezonu turystycznego w Górach Sowich. Wydarzenie odbędzie się o godzinie 13:00 na szczycie „Wielka Sowa”. W programie m.in: wspólny piknik oraz koncert piosenki turystycznej.
Tego dnia odbędzie się także piknik rekreacyjno- sportowy na terenie Jeziora Bielawskiego.
Zapraszamy również na Majówkę w Młynie Hilberta (od godziny 9.00). W programie między innymi Jarmark Produktów Regionalnych, Bieg Młynarza oraz Warsztaty „Zabawa z mąką”.

1 maja odbędą się także obchody 860-lecia parafii pw. św Jerzego w Dzierżoniowie. Początek o godzinie 17.45 przy ratuszu.

2 maja w Dzierżoniowie organizowany będzie Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. O godzinie 12.00 rozpocznie się pod ratuszem akcja rozdawania mieszkańcom flag oraz nastąpi otwarcie wystawy wraz z prelekcją „Zapomniana Polskość” w Muzeum Miejskim Dzierżoniowa.

3 maja zapraszamy do udziału w bielawskiej Ekomajówce. Organizatorzy zachęcają do wspólnej zabawy na terenie Szkoły Leśnej, Interaktywnego Centrum Poszanowania Energii oraz Parku Miejskiego – na terenie którego harcerze hufca ZHP rozdawać będą flagi narodowe. Tego dnia możliwe będzie także bezpłatne wejście na wieżę widokową kościoła pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.
W Parku Miejskim w Bielawie odbędzie się również wydarzenie pod nazwą „Pamiętam Przemysł”. Mieszkańcy będą mogli podzielić się zarówno wspomnieniami o lokalnym przemyśle, jak i zachowanymi archiwaliami. Zgromadzone materiały zostaną zdigitalizowane i opublikowane na portalu Dolnośląskość.pl, a po pewnym czasie wydane w formie książkowej.
3 maja w Dzierżoniowie obchodzona będzie 228. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Obchody rozpoczną się o godzinie 9.00 uroczystą mszą świętą w kościele pw. Maryi Matki Kościoła. Główne uroczystości pod Pomnikiem Losów Ojczyzny będą miały miejsce od godziny 10.30.

4 maja odbędzie się w Dzierżoniowie Majówka z balonami. Starty balonów z płyty głównej stadionu miejskiego od 17.00 do 18.30. W programie także koncerty zespołów Budka Band i Kolorowe Gitary.
Tego dnia w Pieszycach zapraszamy do udziału w wydarzeniu o nazwie Namaluj swoją część flagi. Każdy kto przyjdzie o godzinie 11.00 na parking przy cmentarzu św Antoniego w Pieszycach, będzie miał udział przy wykonaniu 120-metrowej flagi Polski.

Na majówkę zaprasza także Piernikarnia Śląska w Niemczy. W czasie majowego weekendu odbędą się tam warsztaty piernikarskie. Każdy kto ma ochotę może odwiedzić Piernikarnię Śląską 1 i 3 maja (środa, piątek) o godz.15.00, a 4 maja (sobota) o godz.12.00.

Majówkę zakończy 5 maja dzierżoniowski Trakt – Terenowy Rajd Amatorów Kolarstwa i Turystyki. Trakt to największa cykliczna impreza rekreacyjna w Dzierżoniowie dla pieszych i rowerzystów w każdym wieku. Biorą w nim udział nie tylko mieszkańcy miasta, ale i goście z regionu oraz miast partnerskich. Początek (zapisy) o godzinie 8.00 w rynku.