herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Mariusz Konieczny zdobywa brązowy medal Pucharu Polski w Sumo

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Podczas minionego weekendu w Kielcach odbył się Puchar Polski Kadetów, Kadetek, Młodziczek oraz Młodzików w sumo. W zawodach łącznie udział wzięło 400 zawodników z 50 klubów z całej Polski.

W zmaganiach MULKS JUNIOR Dzierżoniów reprezentowali Aleks Osak w kategorii młodzicy oraz Mariusz Konieczny w kategorii kadeci.

Szczególnie ten drugi zaprezentował się z jak najlepszej strony, gdyż udało mu się zdobyć brązowy medal w kat. +95kg. Niestety w walkach eliminacyjnych odpadł nasz drugi reprezentant – Aleks Osak, który wywalczył 19 lokatę.

Cieszę się, że Mariusz zdobył medal Pucharu Polski. Kilka dni temu przegrał w walce o brązowy medal w Mistrzostwach Polski Kadetów w zapasach co bardzo w nim siedziało. Ten medal pozwoli rozwinąć mu skrzydła do ciężkiej pracy – mówi Norbert Warchoł, trener chłopców.