herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Medale Mistrzostw Polski Młodzików w Zapasach dla zawodników z powiatu dzierżoniowskiego

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Od 22 do 24 listopada w Stargardzie odbyły się VIII Mistrzostwa Polski Młodzików w zapasach w stylu wolnym. W zawodach rywalizowało 244 uczestników z 62 klubów z całej Polski.

Powiat dzierżoniowski reprezentowały dwa zapaśnicze kluby – MULKS JUNIOR Dzierżoniów oraz UKS IRON BULLS Bielawa.

Z tych klubów w rywalizacji wzięli udział zawodnicy: Daniel Konieczny 62 kg (MULKS Junior Dzierżoniów), Karol Kurbiel 38 kg,Tymoteusz Wondraszek 38 kg, Marcin Strzemieczny 48 kg, Maciej Wilk 85 kg, Mateusz Smagieł 85 kg oraz Oskar Janeczek – wszyscy z Iron Bulls Bielawa.

Podczas zawodów bardzo dobrze zaprezentował się zawodnik MULKS JUNIOR Dzierżoniów Daniel Konieczny. Zapaśnik, który w pierwszym dniu zmagań wygrał aż 4 pojedynki, miał okazję walczyć w wielkim finale o złoty medal. Niestety uległ on zawodnikowi z Kraśnika i tym samym zdobył srebrny medal i tytuł wicemistrza Polski.

Najlepiej wśród zapaśników z UKS IRON BULLS Bielawa zaprezentowali się Maciej Wilk oraz Mateusz Smagieł, którzy zdobyli srebrny oraz brązowy medal Mistrzostw Polski w kategorii 85 kg.

Gratulacje dla zawodników i całego sztabu trenerskiego – Norberta Warchoła, Stanisława Warchoła i Marzeny Martyki.