herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Mediacje w Powiecie Dzierżoniowskim

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

W 2020 roku kontynuowana jest przez Powiat Dzierżoniowski akcja bezpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz edukacji prawnej dla mieszkańców. Nieodpłatna pomoc obejmuje nie tylko porady prawne, ale także mediacje.

Sześć osób trzymających się za ręce na wysokości nagarska.

Dlaczego warto zainteresować się wsparciem mediatora? Ponieważ jest to najlepsza i najszybsza forma polubownego rozwiązywania sporów między stronami. Dzięki mediacjom można przede wszystkim uniknąć długotrwałych i kosztownych postępowań sądowych oraz zaoszczędzić sobie związanych z tym dodatkowych stresów.

Nieodpłatna pomoc prawna od początku cieszy się dużym zainteresowaniem, ponieważ może z niej skorzystać każdy mieszkaniec. Wystarczy tylko zarejestrować się w jednym z punktów pomocy prawnej w Dzierżoniowie, Bielawie, Piławie Górnej lub Łagiewnikach i wypełnić oświadczenie.

Rejestracja do punktów pomocy prawnej: 
– telefoniczna do wszystkich punktów w powiecie dzierżoniowskim pod numerem 74 832 36 64 w godzinach pracy Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie, tj. w poniedziałki, środy i czwartki w godz. 7.30 – 15.30, we wtorki w godz. 7.30 – 16.30, a w piątki w godz. 7.30 – 14.30.
– elektronicznie pod adresem: dzierzoniow.npp-24.pl.

Zachęcamy więc wszystkich mających  problem prawny, z którym nie mogą sobie poradzić, do skorzystania z bezpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego na terenie naszego powiatu.

Dane kontaktowe i godziny pracy punktów pomocy prawnej:

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE NA TEMAT POMOCY PRAWNEJ