herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Niezwykłe Smaki Powiatu Dzierżoniowskiego

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Przez żołądek do serca. Nie tylko w kwestii miłości między ludźmi ale też jeśli mówimy o geografii. Kuchnia i jej tajemnice pozostawiają niezatarty ślad w naszej pamięci i stanowią nieodłączną część poznawania nowych miejsc.

Z myślą o tym powstał program Niezwykłe Smaki Powiatu Dzierżoniowskiego, który ma na celu promocję lokalnych produktów, wytwórców i smaków.

Podróże kulinarne cieszą się coraz większym zainteresowaniem, dlatego też wspólnie z mieszkańcami powiatu, którzy zajmują się takim rzemiosłem bądź też są fanami dobrych smaków, pragniemy tworzyć kulinarną mapę powiatu.

Wszystkich entuzjastów kulinariów oraz dobrej kuchni, w szczególności lokalnej, zapraszamy do odwiedzania profilu na Facebooku o nazwie „Niezwykłe Smaki Powiatu Dzierżoniowskiego”.
Tutaj można dowiedzieć się o planowanych wydarzeniach kulinarnych organizowanych na naszym terenie, a także o ciekawych i przede wszystkim smacznych produktach wytwarzanych przez lokalnych rzemieślników.

Miejscowych producentów dobrej żywności zachęcamy do zaprezentowania swoich wyrobów. Profil na Facebooku prowadzony jest przez Biuro Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki Starostwa Powiatowego.

Powiat dzierżoniowski to miejsce szczególne, posiadające bogatą historię, na której na przestrzeni wieków swoje piętno odcisnęli Polacy, Niemcy i Czesi. Taka jest również historia smaków tej ziemi.

Realizując projekt Niesamowite Smaki Powiatu Dzierżoniowskiego chcielibyśmy, poza historią, skupić się też na kuchni współczesnej, na wskazówkach, gdzie i co warto zjeść w naszym regionie. Chcemy również odnajdować i prezentować niewielkie manufaktury, produkujące różnego rodzaju przysmaki.

Zachęcamy więc do dzielenia się wiedzą na temat wyrobów lokalnych. Stwórzmy wspólnie mapę kulinarną powiatu dzierżoniowskiego i promujmy lokalne produkty i smaki.

Zapraszamy do polubienia profilu na Facebooku „Niezwykłe Smaki Powiatu Dzierżoniowskiego”.