herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Nocny bieg ulicami Dzierżoniowa

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Niemal 400 biegaczy przemierzyło Dzierżoniów przy świetle ulicznych latarni podczas Sowiego Biegu.

zdjęcie biegaczy przed startem

1 czerwca Dzierżoniów zamienił się w arenę sportowych zmagań podczas nocnego Sowiego Biegu. Wydarzenie zgromadziło wielu entuzjastów biegania z całej Polski, którzy rywalizowali na malowniczych ulicach miasta.

Zawodnicy mieli możliwość wyboru trasy dostosowanej do swoich możliwości, z dwoma dystansami do pokonania – 5 km oraz 10 km. Dzięki temu zarówno początkujący biegacze, jak i bardziej doświadczeni sportowcy mogli wziąć udział w wydarzeniu. Płaski profil trasy i dobre warunki pogodowe sprzyjały biciu życiowych rekordów.

Tegoroczna edycja nocnego biegu rozpoczęła się na Stadionie Miejskim w Dzierżoniowie. Starosta Grzegorz Kosowski wraz z zastępcą burmistrza Dzierżoniowa Dorotą Pieszczuch powitali biegaczy i życzyli im jak najlepszych wyników.

Po wspólnej rozgrzewce zawodnicy przeszli z honorowego startu znajdującego się na Stadionie Miejskim na start główny. Uczestników wydarzenia prowadzili muzycy z Miejskiej Orkiestry Dętej z Dzierżoniowa, którzy zadbali o niezapomnianą atmosferę i motywację przed startem.

Trasa biegu wiodła przez główne ulice Dzierżoniowa, które na co dzień można przemierzyć jedynie samochodem. Wzdłuż trasy zebrało się wielu mieszkańców, którzy głośno dopingowali biegaczy, dodając im energii i motywacji. Sowi Bieg jest wyjątkowym wydarzeniem w Powiecie Dzierżoniowskim. Warto podkreślić, że tego typu inicjatywy nie tylko promują zdrowy tryb życia, ale również integrują lokalną społeczność i przyciągają gości z innych regionów Polski.

Przed głównym biegiem w sportowych zmaganiach wzięli udział młodzi miłośnicy sportu, którzy Dzień Dziecka świętowali na Biegu Sówki. Do udziału w zabawie zgłosiło się 78 uczestników, jednak na linii startu stanęło niemal 100 dzieci. Mali sportowcy z uśmiechem przebiegli dystans dostosowany do swojego wieku i możliwości. Wszyscy świetnie się bawili, a na mecie każdy otrzymał pamiątkowy medal. Młodych sportowców dopingował wicestarosta Andrzej Bolisęga.

Organizatorami wydarzenia byli: starosta Grzegorz Kosowski, burmistrz Dzierżoniowa Dariusz Kucharski oraz Wroactiv.