Powiat Dzierżoniowski


Szukaj w serwisie:

Strona startowa Aktualności i wydarzenia, Galeria zdjęć, Materiały wideo

Nowa karetka dla Szpitala Powiatowego w Dzierżoniowie

Szpital Powiatowy w Dzierżoniowie otrzymał nową karetkę z profesjonalnym wyposażeniem, które pozwoli szybko i skutecznie ratować życie mieszkańcom Powiatu Dzierżoniowskiego.

Ambulans będzie służył na co dzień w Pogotowiu Ratunkowym. Karetka została zakupiona dzięki wsparciu Powiatu Dzierżoniowskiego oraz środkom, jakie w tym roku szpital otrzymał od gmin powiatu. Pieniądze przekazały gminy: Dzierżoniów, Bielawa, Pieszyce, Gmina Dzierżoniów , Gmina Łagiewniki, Piława Górna i Niemcza. 

Jak podkreśla prezes szpitala Maciej Smolarz jest ona w pełni wyposażona w nowoczesny sprzęt wysokiej klasy. Pojazd ratunkowy posiada na swoich pokładzie centralną stację tlenową, nosze z napędem mechanicznym oraz z transporterem, krzesło kardiologiczne oraz radiotelefon. Dodatkowo szpital doposaży ambulans w defibrylator, respirator, pompę infuzyjną, butle tlenowe z reduktorami oraz w nosze podbierakowe.

Uroczyste przekazanie karetki z udziałem między innymi starosty dzierżoniowskiego Grzegorza Kosowskiego, przedstawicieli lokalnych samorządów i prezesa Szpitala Powiatowego w Dzierżoniowie, odbyło się 15 września.


Więcej na ten temat: