herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

„Obiektywni Powiatu Dzierżoniowskiego”

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Jeśli twoją pasją jest fotografia krajobrazowa lub przyrodnicza i podczas swoich wycieczek nie rozstajesz się z aparatem, to zachęcamy do udziału w nowym projekcie pod hasłem „Obiektywni Powiatu Dzierżoniowskiego”.

Jego celem jest promocja zdolnych fotografów, którzy na swoich zdjęciach ukazują piękno między innymi naszego powiatu. Jeśli więc chciałbyś szerzej zaprezentować swoje prace, napisz do Biura Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki Starostwa Powiatowego na adres promocja@pow.dzierzoniow.pl i pochwal się najlepszymi zdjęciami.
Zaprezentujemy je na stronie internetowej pow.dzierzoniow.pl, na Facebooku oraz w lokalnych mediach.

Dzisiaj z przyjemnością prezentujemy pierwszą uczestniczkę projektu – Agnieszkę Popławską z Bielawy. Poniżej kilka słów od samej Agnieszki oraz galeria fotografii autorstwa tej zdolnej fotografki. Warto obejrzeć tę galerię ponieważ znajdują się tam zdjęcia z wielu zakątków Powiatu Dzierżoniowskiego wykonane we wszystkich porach roku.

O autorce
Mam na imię Agnieszka, moją pasją jest fotografia, którą odkryłam podczas jednej z górskich wypraw kiedy urzeczona pięknem miejsca, w którym byłam, postanowiłam zatrzymać je na zdjęciach… i tak już zostało. Z czasem udało mi się połączyć miłość do fotografii z tą do gór. Fotografia daje mi mnóstwo radości i pozwala inaczej patrzeć na to co mnie otacza. Wszystko staje się wyraźniejsze, dostrzegam szczegóły, których nie widać gołym okiem, a zobaczyć je można tylko przez obiektyw. Na zdjęciach zatrzymuję nie tylko miejsca, w których jestem, ale też chwile aby ocalić je od zapomnienia. Od tamtej pory podczas każdej z wędrówek robię kilkadziesiąt ujęć żeby potem wybrać te najlepsze i podzielić się nimi z innymi aby zobaczyli jak piękny jest świat, który jest wokół nas.
Na moich zdjęciach są przeważnie góry. Od kiedy pamiętam lubiłam górskie wycieczki bo właśnie tam czuję się najlepiej, odpoczywam i czuję spokój, zapominam o tym co jest poza nimi. Góry są piękne, magiczne i  tajemnicze.  Najczęściej bywam w Górach Sowich, które są niezwykłe o każdej porze roku. Ja najbardziej lubię je jesienią, zimą i wczesną wiosną.
Często też bywam nad Jeziorem Bielawskim, z którym wiąże mnie mnóstwo miłych wspomnień. Tam fotografuję zachody słońca i otaczającą jezioro przyrodę. Stamtąd też mam widok na góry więc jestem szczęściarą bo mam swoje dwa ulubione miejsca w jednym.

Kilkukrotnie byłam laureatką konkursów organizowanych przez Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie oraz przez Mimarkt bezpośredniego partnera Xiaomi w Polsce. Wiele razy publikowałam swoje zdjęcia na profilu instagramowym TVN Meteo oraz Igers Wałbrzych, a także na wielu innych zagranicznych profilach.
Moje zdjęcia można znaleźć na Facebooku na stronie Agnes_obiektywnie Fotografia Agnieszka Popławska i na Instagramie pod nickiem agnes_obiektywnie.

Galeria przesłana przez autorkę