herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

5 czerwca Sowi Bieg

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Już 5 czerwca w Powiecie Dzierżoniowskim odbędzie się jedno z najciekawszych wydarzeń biegowych na Dolnym Śląsku – Sowi Bieg! Wytyczona trasa przebiega przez aż 3 miasta i bogata jest w piękne górskie widoki i moc atrakcji nie tylko dla zawodowych biegaczy.

Wszystko zacznie się rano o godzinie 11:00 na dzierżoniowskim rynku. To właśnie tam na linii startu spotkają się wszyscy uczestnicy biegu, by już po chwili ruszyć w kierunku zabytkowego Mostu Niepodległości. Stamtąd udadzą się w stronę miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, skąd pobiegną w dalszą drogę bezpośrednio w kierunku Pieszyc. Już na tym fragmencie trasy towarzyszyć im będzie przepiękny widok na Góry Sowie wraz z ich królową – Wielką Sową. Wbiegając do Pieszyc biegacze będą musieli pokonać ulice Kościuszki , Ogrodową i 1-go maja, by w końcu móc odbić w stronę boiska i basenu miejskiego. Tam zorganizowana zostanie dla nich premia lotna wraz z bufetem. Dodatkowo biegacze, którzy przekroczą linię premii na pozycji 19 i 62 otrzymają od władz miejskich dodatkową nagrodę z okazji Dni Pieszyc. Będą to specjalne puchary, upamiętniające 60-lecie otrzymania praw miejskich oraz karty podarunkowe do sklepu sportowego.

Kolejnym przystankiem na drodze uczestników będzie już Bielawa, do której poprowadzi ich swojska, polna droga. Jej bieg zakończy się nad Jeziorem Bielawskim, na którego terenie ulokowana jest meta wyścigu. Cały odcinek to łącznie aż 12 km, co stanowić będzie nie lada wyzwanie dla każdego adoratora sportu.

Dotarcie do mety nie kończy jednak zabawy, bowiem na miejscu zlokalizowane zostanie miasteczko sportowe wraz z bufetem, przy którym będzie można chwilę odpocząć, porozmawiać lub skorzystać z innych, licznych atrakcji na terenie Campingu „Sudety”. Na ten dzień przypadają również Dni Bielawy. Także i one obfitować będą w atrakcje dla całej rodziny, które połączyć można z udziałem w Sowim Biegu. Przygotowane niespodzianki to m. in. koncert Eleni, Sary James, Pięknych i Młodych czy Lanberry, a 4 czerwca w Bielawie zagrają również Chłopcy z Placu Broni oraz Nocny Kochanek.

Na tym jednak nie kończy się moc atrakcji przyszłego weekendu, bowiem Sowi Bieg to również impreza dla najmłodszych. Na mecie zaplanowano specjalną, dodatkową konkurencję z myślą o dzieciach – Bieg Sówki! Zapisy na niego już wystartowały i obejmują dzieci urodzone w latach 2010 – 2017. Aby jednak dorośli nie poczuli się pokrzywdzeni, także i oni otrzymają swoją własną dodatkową klasyfikację. Na mecie na zwycięzców czekać będzie Grand Prix dwóch biegów: Sowiego Biegu oraz Piławskiej Skały!

Jeżeli wciąż się wahasz nad udziałem warto dodać, że każdy uczestnik, niezależnie od zajętej pozycji, dostanie stylową, sportową koszulkę, gruby wytłaczany medal oraz szereg drobniejszych gadżetów promocyjnych. Wszystko to z pewnością będzie rewelacyjnie prezentować się na ściance z trofeami.

Dodatkowo przed biegiem we wtorek 31 maja odbędzie się również bezpłatny trening dla uczestników organizowany przez Bielawską Akademię Biegania. Sportowcy biorący udział w zawodach będą mieli szansę zaznajomić się z pełną trasą wydarzenia i przetestować swoje umiejętności przed ich finałowym testem.

Jeśli sam bieg cię nie interesuje, ale chciałbyś mieć możliwość kibicowania z dogodnej pozycji lub zwyczajnie lubisz pomagać to w dalszym ciągu poszukiwani są wolontariusze do koordynowania pomyślnego przebiegu imprezy. Jeśli jesteś więc zainteresowany i chcesz współtworzyć tę niesamowitą akcję, wyślij swoje zgłoszenie na adres: kontakt@wroactiv.pl.

Czy zapisy na bieg jeszcze trwają? Owszem, ale czas się kończy. Wszelkie informacje na temat zapisów znaleźć można na stronie Datasport – Sowi Bieg. Skorzystaj z tej wyjątkowej okazji i zapisz się na Sowi Bieg jeszcze dzisiaj! Przyjemność udziału w tym magicznym przeżyciu to marne 80 zł, a płacąc za udział wspierasz nie tylko powiat dzierżoniowski, ale i możliwość organizacji podobnych inicjatyw w przyszłości.

Szczegółowych informacji udziela Biuro Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie. Bieżące informacje udostępniane są także na profilu facebookowym „Sowi Bieg”.