herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Pokonaj „Super Muflona” podczas Rajdu Pieczonego Ziemniaka

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Już w najbliższą niedzielę 27 września odbędzie się wyczekiwany przez górskich turystów Rajd Pieczonego Ziemniaka. Do dyspozycji będą trzy trasy o różnej długości i stopniu trudności.

Przed kilkoma dniami prezentowaliśmy dwie pierwsze trasy o nazwach „Muflonik” oraz „Muflon”.

Dzisiaj przedstawiamy szczegóły trzeciej, najdłuższej wyprawy o nazwie „Super Muflon”. Poziom trudności trasy jest najwyższy, a jej dystans sięga 17,3 km. Pokonanie drogi może zająć więc około 7 godzin. Warto jednak podjąć wyzwanie i poznać lepiej Góry Sowie. Tym bardziej, że trasa jest bardzo malownicza, a po drodze będzie można zwiedzić dwie wieże – na Wielkiej Sowie i Kalenicy.

Wyprawa, którą poprowadzi przewodnik górski, wystartuje z ostatniego przystanku autobusowego w Rościszowie o godzinie 7:30. Po drodze miniemy między innymi: Rozdroże pod Młyńskiem, Wielką Sowę, Kozie Siodło, Przełęcz Jugowską, Rymarz, Zimna Polanka, Słoneczną, Kalenicę i Bielawską Polanę. Trasa „Super Muflona” zakończy się na Leśnym Dworku w Bielawie, gdzie czekać będzie ciepły posiłek, pieczone ziemniaki oraz atrakcje dla dzieci.

Mieszkańców Powiatu Dzierżoniowskiego, a także turystów, którzy nie zdecydują się pokonać jednej z trzech tras rajdu, również zapraszamy do wspólnego spotkania na Leśnym Dworku w Bielawie. Udział w imprezie jest bezpłatny, a wydarzenie organizuje Powiat Dzierżoniowski.

Kontakt do przewodnika górskiego, który poprowadzi trasę „Super Muflon” – Marek Jechna, tel. 607 608 277, Grażyna Przepiórka, tel. 720 474 837..

MAPA TRASY „SUPER MUFLON”