herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Polski Ogród Milenijny – otwarty

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

10 maja na terenie Arboretum w Wojsławicach, w obecności wielu zaproszonych gości, został otwarty Polski Ogród Milenijny. Jest to unikatowe miejsce na skalę kraju, gdzie na obszarze ponad 5 hektarów, znajduje się kolekcja 1000 polskich odmian roślin.

Można tutaj zobaczyć rośliny ozdobne i sadownicze, będące dorobkiem krajowych hodowców, oraz kolekcje zachowawcze – czyli rodzime rośliny ginące i zagrożone.

Inspiracją do powstania ogrodu był jubileusz 1000-lecia bitwy o Niemczę (1017–2017), a także wspaniały rozwój polskiej hodowli roślin ozdobnych i sadowniczych.

Znajdujące się w powiecie dzierżoniowskim Arboretum, jest od wielu lat jedną z największych atrakcji turystycznych Dolnego Śląska. Przyjeżdżają do niego miłośnicy przyrody z całej Polski i z zagranicy. Z pewnością nowa propozycja, w postaci Polskiego Ogrodu Milenijnego, jeszcze bardziej zwiększy zainteresowanie tym miejscem.

W uroczystym otwarciu Polskiego Ogrodu Milenijnego wziął udział między innymi starosta dzierżoniowski Grzegorz Kosowski, który odsłonił na terenie ogrodu ławeczkę, będącą symbolicznym podarunkiem od mieszkańców powiatu.