herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Ponad milion złotych od samorządów dla Szpitala Powiatowego w Dzierżoniowie

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Zarząd Powiatu Dzierżoniowskiego, a także wszystkie gminy powiatu podjęły solidarną decyzję o przekazaniu pomocy finansowej dla Szpitala Powiatowego w Dzierżoniowie. Łączna pomoc, jaka trafi do szpitala od samorządów wyniesie 1.150.000 złotych.

Grafika promocyjna. Na środku napis prezentujący pomoc gmin dla szpitala - 1 milion 150 tysięcy złotych. Pod liczbą herby gmin. Po obu stronach zdjęcie lekarzy.

Pandemia koronawirusa to duże wyzwanie finansowe i organizacyjne. Szczególnie mocno odczuwają to ludzie i instytucje znajdujące się na tak zwanej pierwszej linii frontu w walce z tą chorobą. Jednym z tych szpitali, w których z nakazu Wojewody Dolnośląskiego utworzony został tak zwany oddział covidowy, jest NZOZ Szpital Powiatowy w Dzierżoniowie Sp. z o.o. Od początku jego uruchomienia jest on przez cały czas zajęty przez chorych na COVID-19, a leczenie pacjentów zmagających się z koronawirusem generuje ogromne koszty, których szpital nie jest w stanie samodzielnie udźwignąć.

Dlatego też Zarząd Powiatu Dzierżoniowskiego podjął decyzję o ponownym wsparciu Szpitala Powiatowego w Dzierżoniowie kwotą 600 tysięcy złotych, z przeznaczeniem na zakup urządzeń do tlenoterapii, środków ochrony osobistej oraz wykonanie modernizacji infrastruktury dzierżoniowskiego szpitala, w tym zbiorników i instalacji tlenowej.

Solidarność ze szpitalem okazały również wszystkie gminy Powiatu Dzierżoniowskiego, które w listopadzie podjęły decyzję o łącznym przekazaniu na rzecz placówki 550.000 złotych. Fundusze zostaną wykorzystane na zakup między innymi niezbędnych środków medycznych i czystości, a także środków ochrony osobistej dla personelu medycznego.

Wartość wsparcia zadeklarowanego przez poszczególne gminy wyniesie:
– Dzierżoniów – 200.000,00 zł
– Bielawa – 180.000,00 zł
– Gmina Dzierżoniów – 55.000,00 zł
– Gmina Łagiewniki – 40.000,00 zł
– Piława Górna – 30.000,00 zł
– Niemcza – 25.000,00 zł
– Pieszyce – 20.000,00 zł

Należy dodać, że samorządy już po raz drugi wspomogły w tym roku placówkę. Pierwsza transza pomocy została przekazana wiosną, a jej wartość wyniosła wówczas blisko 800.000 złotych.