herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

23 grudnia w odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Ze względów bezpieczeństwa zorganizowane zostało w formie wideokonferencji.

Przewodniczący PZZK Starosta Dzierżoniowski Grzegorz Kosowski

Przewodniczący PZZK – Starosta Dzierżoniowski Grzegorz Kosowski – przedstawił ogólną informację dotyczącą bieżącej sytuacji pandemicznej w powiecie oraz podsumowania jej przebiegu w roku 2021, w tym zakażeń oraz szczepień przeciw Covid-19.

W powiecie dzierżoniowskim w roku 2021 odnotowano:

  • 5245 zakażeń;
  • 400 osób hospitalizowanych;
  • 146 zgonów z powodu Covid-19

Od wybuchu pandemii w powiecie dzierżoniowskim odnotowano 8126 przypadków zakażeń.

W roku 2021 wydano 98 opinii w zakresie przejścia placówek oświatowych na tryb zdalny bądź hybrydowy.

Działania kontrolne obostrzeń w roku 2021 przeprowadziły: Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Dzierżoniowie, Komenda Powiatowa Policji w Dzierżoniowie oraz Inspekcja Sanitarna w Świdnicy.

Obecnie w NZOZ Szpitalu Powiatowym w Dzierżoniowie funkcjonują 52 łóżka na oddziale Covidowym, w tym 6 stanowisk respiratorowych, które są zapełnione. W 80 % przypadków pacjentami szpitala są mieszkańcy powiatu dzierżoniowskiego. Na oddziale Covidowym przebywają głównie osoby niezaszczepione (ok 70%), które najczęściej przechodzą zakażenie w ciężkich stanach. Prezes Zarządu NZOZ w Dzierżoniowie przedstawił również statystyki w zakresie wykonywanych szczepień w kierowanej przez niego jednostce.

Na dzień 17 grudnia NZOZ w Dzierżoniowie zrealizował:
I dawka – 5051
II dawka – 5410
III dawka – 1494
Johnson & Johnson– 2324
Razem = 14279

Dodatkowo w Szpitalu wykonywane są szczepienia najmłodszych mieszkańców powiatu dzierżoniowskiego w wieku od 5 do 11 lat oraz przekazywane są im drobne upominki.

Posiedzenie PZZK zorganizował Wydział Bezpieczeństwa i Spraw Obywatelskich Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie.