herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Powiat Dzierżoniowski zaprasza na wakacje

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Do naszego regionu zawitały prawdziwie letnie temperatury, a więc jest to idealna pogoda aby spędzić wolny czas na łonie natury.

Ciepłe dni oraz okres wakacyjny to najlepszy moment żeby zwiedzić nasz powiat i poznać jego atrakcje. Najbardziej popularne miejsca zostały ogłoszone mianem Turystycznej Wielkiej Piątki Powiatu Dzierżoniowskiego. W jej skład wchodzi Wielka Sowa, Jezioro Bielawskie, Arboretum Wojsławice w Niemczy, Młyn Hilberta oraz system tras rowerowych powiatu. Tak różnorodny wybór sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie.

W upalne dni Jezioro Bielawskie jest najlepszym pomysłem by się ochłodzić, a miłośnikom aktywnego spędzania czasu proponujemy wycieczkę na najwyższy szczyt Gór Sowich – Wielką Sowę.

Wielbicielom przyrody polecamy Arboretum Wojsławice, które zachwyca niesamowitą różnorodnością roślinności. Z kolei pasjonatom zabytków na pewno przypadnie do gustu Młyn Hilberta, który powstał jeszcze w latach 40-tych XIX wieku.

Fani rowerowych przygód również znajdą coś dla siebie w powiecie dzierżoniowskim. W naszym regionie można skorzystać z wielu ścieżek i tras rowerowych, z których można podziwiać piękne widoki i niezwykłe krajobrazy.

Turystów, którzy są ciekawi pozostałych atrakcji Powiatu Dzierżoniowskiego zapraszamy na stronę pow.dzierzoniow.pl (zakładka „Dla Turysty”) oraz na fanpage na Facebooku @powiatdzierzoniowski.

Wszystkie opisane tam miejsca świetnie nadają się do wspólnych rodzinnych wycieczek, pozwolą też odetchnąć i oderwać się od codzienności.