herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Powiat Tradycyjnie – wernisaż wystawy fotograficznej

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

26 listopada w Teatrze Robotniczym w Bielawie odbył się wernisaż wystawy fotograficznej zatytułowanej „Powiat Tradycyjnie”. Wystawa została przygotowana przez Stowarzyszenie Kwaterodawców „Kraina Sudecka” przy współpracy Powiatu Dzierżoniowskiego i Miejskiego Ośrodka Kultury i Sztuki.

Zdjęcia, które można było obejrzeć podczas wernisażu, wykonało 6. fotografów. Prezentują one nie tylko piękno krajobrazu naszego powiatu, ale pokazują również tradycje regionalne kultywowane przez lokalnych kwaterodawców.

Na zdjęciach znajdziemy więc wspaniałe plenery, zdrową żywność, stroje ludowe, roślinność oraz zwierzęta, które są nieodłącznym elementem funkcjonowania miejscowych gospodarstw agroturystycznych.

Plenery fotograficzne organizowane są przez Stowarzyszenie Kwaterodawców „Kraina Sudecka” i powiat dzierżoniowski od wielu lat. Poprzednio tematem sesji była historia regionu, bogactwo natury i pejzaże. W tym roku organizatorzy postawili na promocję lokalnych tradycji. Co ciekawe do udziału w sesjach zdjęciowych zaproszono samych kwaterodawców i ich rodziny, czyli osoby, które na co dzień kultywują nasze regionalne tradycje i promują je w Polsce i za granicą.

Każdy kto wziął udział we wtorkowym wernisażu mógł skosztować kulinarnej tradycji, ponieważ na gości czekał poczęstunek przygotowany przez miejscowych twórców zdrowej żywności.
Wystawę można oglądać w holu Teatru Robotniczego w Bielawie do 15 grudnia.

Fot. dzięki uprzejmości MOKiS Bielawa