herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Obserwujemy Świetliki i Poznajemy Gwiazdy w Arboretum Wojsławice

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Już 28 czerwca Uniwersytet Wrocławski, Ogród Botaniczny Arboretum Wojsławice i Powiat Dzierżoniowski zapraszają na wyjątkowe wydarzenie.

Grafika promująca wydarzenie Poznajemy gwiazdy w arboretum

Wieczór w Ogrodzie Botanicznym Arboretum Wojsławice rozpocznie się o godzinie 21:00 od multimedialnej prezentacji oraz wykładu terenowego „Co w nocy świeci w lesie?”, prowadzonego przez entomologa mgr inż. Tomasza Biwo z Parku Krajobrazowego „Góra Św. Anny”. Podczas tego spotkania dowiemy się, jakie tajemnicze świetliki i inne organizmy ożywają w nocy. To doskonała okazja, aby zrozumieć, jak niezwykłe i różnorodne jest życie nocne w naturze.

O godzinie 22:00 przeniesiemy się w czasie do epoki średniowiecza dzięki koncertowi zespołu Żniwa, który zaprezentuje program „Muzyka średniowiecza w ogrodzie”. Lidia Ulatowska (śpiew, skrzypce, flety, instrumenty etniczne, harfa) oraz Paweł Ulatowski (lutnia, cajon, digeridoo, instrumenty etniczne) zagrają najpiękniejsze ballady oraz taneczne utwory średniowieczne oparte na legendach słowiańskich, germańskich i celtyckich. To niezwykłe muzyczne doświadczenie w otoczeniu przyrody z pewnością zapadnie w pamięć.

O godzinie 23:00 bielawski fizyk Adam Domagała zaprosi nas do wspólnej obserwacji gwiazd nocnego nieba. Przy użyciu specjalistycznego sprzętu będziemy mieli okazję podziwiać planety, konstelacje i inne obiekty astronomiczne. Adam Domagała podzieli się swoją wiedzą na temat kosmosu, dostarczając nam niezapomnianych wrażeń.

Po tych emocjonujących atrakcjach, zapraszamy na relaksujące zakończenie wieczoru przy ognisku w kuźni na folwarku. To doskonały moment, aby w kameralnej atmosferze podzielić się wrażeniami z całego wieczoru. Prowiant prosimy przynieść we własnym zakresie.

Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego prosimy o wcześniejsze zapisy na adres e-mail: aw@uwr.edu.pl.

Wstęp na teren arboretum jest płatny.
Ceny biletów:
bilet normalny – 30 zł
bilet ulgowy – 20 zł

Bilety można zakupić online poprzez stronę internetową ogrodu.

Plakat Gwiazdy 2024

Organizatorami wydarzenia są Uniwersytet Wrocławski, Ogród Botaniczny Arboretum Wojsławice oraz Powiat Dzierżoniowski.