herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Przebudowa ulicy Piastowskiej w Uciechowie zakończona

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Dobiegła końca przebudowa ulicy Piastowskiej w Uciechowie. Inwestycja, która została zrealizowana przez Powiat Dzierżoniowski, obejmowała modernizację jezdni na odcinku 1,6 km od skrzyżowania z ulicą Wrocławską do skrzyżowania z ulicą Wylotową.

widok na ulicę Piastowską w Uciechowie z lotu ptaka

W ramach zadania wykonano nową nawierzchnię asfaltową, chodniki, kanalizację deszczową i perony autobusowe. Zrealizowano również remont rowów przydrożnych oraz przebudowano zjazdy i przepusty. Wykonano także bezpieczne przejścia dla pieszych.

Zdjęcie nowej nawierzchni na ulicy Piastowskiej

Zdjęcie nowej nawierzchni na ulicy Piastowskiej, zdjęcie 2
Inwestycja trwała wiele miesięcy i miała bardzo szeroki zakres, a nad całością czuwał Zarząd Dróg Powiatowych w Dzierżoniowie. Jest to bardzo ważna i potrzebna inwestycja, ponieważ ulica Piastowska stanowi centralną drogę biegnącą przez Uciechów, która łączy tę miejscowość, a także kilka kolejnych wsi z Dzierżoniowem.

ulica Piastowska z lotu ptaka

Wartość zadania wyniosła 5.313.000 zł. Należy zaznaczyć, że na modernizację Powiat Dzierżoniowski pozyskał około 2.289.000 zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg oraz 300.000 złotych z gminy Dzierżoniów.

Grafika Dofinansowano ze środków rządowego funduszu rozwoju dróg