herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Rajd przez Góry Sowie

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Pieczone ziemniaki, grochówka, górskie spacery i świetna zabawa, czyli 21. Rajd Pieczonego ziemniaka za nami. Sobota 28 września w Górach Sowich upłynęła pod hasłem, wspólnie maszerujemy i biesiadujemy na mecie, czyli Przełęczy Walimskiej.

W tym roku we wspólnej zabawie wzięło udział ponad 300 osób. Organizatorem wydarzenia był Powiat Dzierżoniowski. Na uczestników czekały smaczne ziemniaki pieczone w ognisku oraz grochówka, a także konkursy, zabawy i animacje dla dzieci.

Dla miłośników górskich wycieczek przygotowano dwie trasy – z Rościszowa i z Kamionek, którymi pod okiem przewodników, można było przejść na Przełęcz Walimską. Na miejscu imprezy każdy mógł odpocząć, zrelaksować się przy pięknej pogodzie i zjeść ciepły posiłek. Dużym zainteresowaniem cieszyły się konkursy na najładniejszą piosenkę turystyczną, najpiękniejszą ziemniaczaną figurkę, najdłuższą obierkę czy rzuty ziemniakiem do worka.

Gośćmi 21. Rajdu Pieczonego Ziemniaka byli starosta Grzegorz Kosowski oraz radny powiatu dzierżoniowskiego Tomasz Mitraszewski.

Organizatorzy dziękują firmie PKS Dzierżoniów za pomoc w transporcie grupy uczniów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-wychowawczego z Pieszyc na miejsce Rajdu.
GALERIA ZDJĘĆ Z 21. RAJDU PIECZONEGO ZIEMNIAKA